Ostaisin 1-2 degu tyttöä, mielellään 1-4 vuotiaita.
meillä on iso terraaario ja ulkohäkki jonne mahtuu eläineten lisäksi 3 ihmistä.
Kokemusta on deguista.
Minulla oli 2 degua ja toinen kuoli 21.3.2013 ha toinen on yksinäinen ja haluan sen parasta. Nyt se on saanut aikaa suruun ja on aika hankkia sille kaveri!
Jos myytte tai tiedätte jonkun joka myy niin ilmoitelkaa!!! :)
ostetaan deguja
13
624
Vastaukset
- Sedä
Vinkki: Kannattaisi ehkä ilmoittaa mistä olet kotoisin, ja miten kaukaa pystyt hakemaan, ellei ihan koko Suomen alue käy ;)
- Degutytöt
Hei! Joko on Deguja löytynyt? Meillä syntyi yllätyspoikaset 7.2 ja olisivat nyt luovutusikäisiä ja etsitään nyt tytöille kotia.
- cam8811
onko myytävänä vielä tyttöjä?
ja mistä päin suomea ne tulisi hakea?
- deguja
Hei sinä nimim. Degutytöt, ovatko degusi missä päin suomea? Saattaisin olla kiinnostunut :)
- deguvauvat
Minulla olisi myytävänä degunpoikasia Pohjois-Karjalassa, 3 poikaa ja 4 tyttöä. Lisätietoja s.postitse [email protected].
- degunen
Hitsi, ovat turhan kaukana, itse olen varsinais-suomesta ;/
- Sonja1987
Meiltä menehtyi myös hiljattain toinen deguistamme, jäljelle jäi 5-vuotias tyttödegu, jolle etsisimme nyt kahta mielellään nuorempaa tyttödegua kaveriksi.
Kokemusta deguista löytyy runsaasti, ja olemme valmiit tarjoamaan hyvän ja turvallisen loppuelämän kodin degusille.
Annan mielelläni lisätietoja.
Asun Joensuussa, ja degujen katsominen/haku Pohjois-Karjalan alueelta onnistuu.
[email protected]- cam8811
sonja 1987 meillä on uros degu Robin. n.4v
mutta olisin voinut ostaa teidän pikku tyttönne kaverikseen. :) - -jjjennn
cam8811 kirjoitti:
sonja 1987 meillä on uros degu Robin. n.4v
mutta olisin voinut ostaa teidän pikku tyttönne kaverikseen. :)Mulla olisi ollu 1,5 uros degu annettavana. Asun tampereen lähistöllä ja olen nyt muuttamassa pieneen yksiöön eikä aikaa tai tilaa ole :( lisäksi degun kaveri kuoli 5kk sitten ja se on yksinäinen... [email protected]
- Löytyykö kotia
Olisiko jollakin tarjota hyvä koti poika degulle, jolta kuoli kaveri. Ikää kyseisellä degulla on vasta 1 vuosi.
- Miniäinen
Hei! Olisiko kellään antaa kotia kahdelle vajaan vuoden ikäiselle degupojalle? Pojat ovat uteliaita ja vilkkaita ja kiipeilevät mielellään syliin, jos istut lattialla. Mielellään kotiin, jossa kokemusta deguista.
Ota yhteyttä: [email protected] - Katri
N. 2-v. tyttödegu kiireellä vailla uutta kotia muuton vuoksi.
Ota yhteyttä!
t. Katri p. 040-5438605 - teikku5
Ostaisin uros degun, meillä on yksi 3.v uros degu ja hänen veljensä kuoli ja nyt haluisimme degullemme kaverin. Asumme Tampereella.
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2561842Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151368Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091249Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851115- 65923
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60913TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18894- 51836
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61803Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126790