Siis oikeesti.. MITÄ VITTUA MÄ OON TURANNU!? Oon tälläne saakelin pullaukko, jonka sosiaaline elämä on valumassa viemäriin, koska ahistaa niin pirusti, ettei voi ees kavereitaa nähä! Oon kussu kaiken! Koulu on menny niin vituiks ku olla ja voi, ja tietenki se on se 9-lk! Välil tuntuu et pitäs heittäytyä narun jatkeeks, ku oon vaan niin säälittävä otus!
Oon laiska, enkä saa mitään aikaseks! Oon niin huono! MITÄTÖN! En oo mitään.. Koko ajan niin huono olla, ettei tiiä mitä tekis.. Haluis vaan päästä pois.. Kukaan ei tue, eikä kukaan välitä, mun olemassaolosta. Jos nyt vaan kuolisin, ei se vaikuttas kenenkää elämään.. Oon niin täys nolla.
Sori, tällanen epämääränen avautuminen, mut ei vaan oo ketään kelle puhua..
Mitä mä teen mun elämälle...
3
1603
Vastaukset
- Tomomo
Hei. Sä olet mahtava ihan just sellasena kun oot. Jos koulu menee päin sanonko mitä, niin jos vaan päätät, että se menee paremmin, sehän menee paremmin! Ootko kuullu kymppiluokasta? Jos numerot on sen verran huonoja, niin kokeiles sitä.Ja jos kerran oot 9lk niin mikset juttele sille? Juat suahan varten se on siellä!
Ja Voin Sanoo, itsemurha ei Auta. Voin sanoo 2 Kertaa Kokeilleena, Että Se ei kannata. On Vain Itsekästä tappaa Itsensä. Eräs Tuttuni Teki niin Ja E Tuotti Tuskaa monille ihmisille. Ja ota Tavoitteita. Älä sellasia Ihan mahdottomia. Yksi pätavoite Ja monta Pienempää.
Toivottavasti Tästä oli Apua :) - Anonyymi
mites sulla nykyään menee oletko vielä elossa?
- Anonyymi
lmao
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k363795Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet511724- 731379
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751211Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1751096Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911051- 84945
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua41836Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49791- 39760