Osuva kirjoitus

On tullut tänä pääsiäisseutuna tätä Lieksa-palstaa katsellessa mieleen, että kylläpä oli aikoinaan ja on edelleen osuva tämä kirjoitus:

http://mikkosiitonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/91706-perussuomalaiset
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuli mieleeni, että pitäisi tutkituttaa sekin onko puolueella oikeasti oikeus käyttää nimenään perussuomalainen puolue. Nimike on täysin harhaanjohtava, toivottavasti joku viisas laittaisi tutkintapyynnön vaikka oikeuskanslerille. Puolue ratsastaa suomalaisuudella oudosta näkökulmasta ja näin pystyy kalastelemaan sellaistenkin henkilöiden ääniä, jotka eivät ymmärrä politiikasta yhtään mitään. Pikemmin nimitys voisi olla jotain sellaista kuin taantumuksellisen suomalaisuuden kannattajat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osuva on kirjoitti:

On tullut tänä pääsiäisseutuna tätä Lieksa-palstaa katsellessa mieleen, että kylläpä oli aikoinaan ja on edelleen osuva tämä kirjoitus:

http://mikkosiitonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/91706-perussuomalaiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu