Sofitel Pholieethra,Krabi

lepokat1

Hei! onko kellään kokemuksia kyseisestä hotellista? Kaikki tieto tervetullutta niin plussat kuin miinuksetkin.
Ollaan lähdössä reissuun helmi-maaliskuussa ens talvena.Kaikki vinkit rauhallisista,tasokkaista hotelleista otetaan mielellään vastaan.Finnmatkoilla voi myös lisämaksusta ostaa ns. parempi lentoluokka.Onko sen arvoinen? kokemuksia.Kiitos asiallisista vastauksista.

3

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täh

      En tykännyt ollenkaan :( Kamala rekkaliikenne ja surkea biitsi.

    • Jep, edellinen kirjoittaja on valitettavasti oikeassa. Hotelli sinänsä hyvää Sofitel-tasoa, mutta sijaitsee huonolla rannalla (Klong Muangin vieressä), jota rumentaa pitkä satamalaituri. Laituriin ajaa rekkoja täynnä kiveä läheiseltä kaiketi kalkkikivikaivokselta.
      Varsinaisella Klong Muangilla sijaitsevilla hotelleilla ei samaa ongelmaa taida olla. Mutta sitäkin rantaa vaivaavat isot vuorovesivaihtelut.
      Jos etsii rauhallista, kaunista rantaa, kannattaa suunnata ihastuttavalle Tukbkaek Beachille. Täällä lisää tietoa Krabista:
      http://www.minnethaimaassa.com/krabi/

      • lepokat1

        Kiitos vastauksista. Nyt meni hotelli ja kohde vielä uudelleen mietintään.Lomalla haluamme rentoutua ja nauttia rauhallisesta ilmapiiristä Ei siis mistään kamalasta rekkarallista.Ehkä toi khao Lak olisi sellainen? Kiiti vielä kun jaksoitte vastata.Mukavia reissuja myös teille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      452
      3363
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      110
      2579
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      84
      2122
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      160
      1937
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      146
      1755
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      94
      1556
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      34
      1457
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      330
      1275
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      32
      1255
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1079
    Aihe