Pitääkö Passia varten varata aika, otetaanko kyttiksellä tähän uuteen biometriseen passiin sormenjäljet? Edellinen 10-vuoden passini vanheni ja uusi olisi siis hankinnassa. (Kuvassa kävin vuosi sitten ja nyt olen säästänyt sen verran että rahat riittäisi passiinkin yli 50 euroa maksanee varmaan?)
Passi hankinnassa
Kysyvä ei eksy
4235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lueppa tuosta:
http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/pages/0F1952F245FE4200C22571CE004C0912?opendocument
Siis vuoden vanha passikuva kelpaa jos on samat vaatteet kuin kuvassa ja sama kampaus. Ei kai ne huomaa jos kuva on vanhempi kuin 6kk:ta?
Nyt on passin vuoro 2-3 vuotta kun säästän niin pääsen vielä matkalle!
Monella menee lottoon, veikkaukseen ja vedonlyöntiin 10 euroa viikossa.
Vuodessa se tekee 520 euroa eli etelänmatkan hinta..
Kymin aseman passitoimistosta saat passin vartissa eikä maksa kuin 100 € ja ilman ilman kuittia, tietysti.
Omaa kuvaa ei tarvitse ottaa mukaan koska niitä voi ladata netistä.
100 € voi kuulostaa kalliilta mutta ei se niin ole.
Samaan rahaan saa moottorisahan ja uistinpakin sekä lisäksi osallistumisoikeuden arvontaan, jonka pääpalkinto on kompressori ja alavoittoina mm. vapaalippuja A Hirvosen kysyttyihin puhetilaisuuksiin:D