Että sillä lailla

http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/nastarenkaat pilaavat ilmaa/201304392847
Jotain tarttis tehdä!
463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aivan Helsingin kaupungin OSTAMA tutkimus ja mikähän on Helsingin kaupungin motiivi ja tarkoitusperät?
On myös tehty tutkimuksia ihan VTT ja muutkin riippumattomat laitokset joiden tulokset ovat ihan toisenlaisia.
Lopputulos on maksajan halu ja tarve saada perusteltua suurelle tyhmälle lammaslaumalle omat halu saada sääästöjä kaupungin kassaan. Kolarithan menee autoilijoiden ja vakuutusyhtiöiden maksettavaksi, se taas ei kiinnosta pätkääkään kaupunkia.

Äänestä
  • Kyllä näin on, tutkimuksen tekijät ovat todella ulkona kuin lintulaudat, tottakai tien pinnoite rapautuu ja murenee liikenteen "jaloissa" pölyksi koska suolaus jota lepuuttajapellet vaativat niin haurastuttaa tien pinnan, siihen sitten hiekoitushiekka päälle nioin johan on "soppa" valmis.

    Äänestä

Mikä ihme niissä nastoissa oikein viehättää? Vuosikaudet on paineltu kitkoilla, enkä nastoja huolisi. Täysin tarpeettomat tien pilaajat.

Äänestä

Ostetut nastarenkaat on voitava käyttäa loppuun! Rajoitukset on tehtävä siten, että käytössä oleva rengaskanta voidaan käyttää suunnilleen loppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meitä myrkytetään kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/nastarenkaat pilaavat ilmaa/201304392847
Jotain tarttis tehdä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu