Epätoivoinen

Epätoivoinen

Tyttäreni, 14v, pissaa sänkyyn hyvin usein. Hälytinlakanat, lääkkeet, kaikki on kokeiltu.

Alkaa huumori loppumaan tuon teinin sänkyynpissaamisen takia.

Itse olen eronnut noin 4v sitten. Ero oli hyvin riitainen. Todennäköisesti tyttö sai siitä traumoja, mutta ei suostu erosta puhumaan kanssani. Muutenkin minulla on huonot välit tyttäreeni. Tyttären isä tällä hetkellä vankilassa, joten siitäkään en saa apua.

7

1934

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta_0n

      Ensin kannattaa käydä lääkärissä, jos on jotain joka aiheuttaisi pissaamisen. jos mitään ei selviävkannattaa yrittää päästä jonkun psykologin juttusille ja selvittää kasteluun alkuperä. Kun kastelu jatkuu kannattaa vain pitää vaipat öisin niin säästyy pyykiltä.

    • kille1000

      Meille just uroterapeutti kertoi, että, jos haluaa yökastelusta eroon, pitää päivällä ensin oppia asiat eli juomaan säännöllisesti nestettä ja käymään usein wc:ssä pissalla (aluksi jopa 2 h välein). Tämä siis siksi, että oppii päivällä tunnistamaan janon tunteen ja pissahädän. Eli kuulostaa hassulta, et pitää juoda, vaikka aina sanotaan, että vähennä juomista. Myös säännöllinen ulostaminen on tärkeää, koska muuten pissa ei tule normaalisti, eli terveellinen ruokavalio. Kun nämä on kunnossa, voi olla mahdollista päästä yökastelusta eroon. Pidä siis päiväkirjaa. Mutta jokatapauksessa pitää olla asiantuntevan lääkärin/hoitajan hoidossa, koska pitää selvittää tarviiko esim. lääkitystä rinnalle esim. yliaktiiviseen rakkoon tai johonkin muuhun.

    • En usko en

      Yökastelu kyllä aina loppuu ennen teini-ikää, niin että miksi tämä keksitty juttu?

      • Älkää noteeratko

        Samaa mieltä. Avaaja ja ensimmäinen vastaaja on yksi ja sama vaippafetissihemmo, "Pertti ikä 56 v".


      • Anonyymi
        Älkää noteeratko kirjoitti:

        Samaa mieltä. Avaaja ja ensimmäinen vastaaja on yksi ja sama vaippafetissihemmo, "Pertti ikä 56 v".

        Voihan noin olla, ehkä, mutta kyllä niitäkin harvoja todella on, joilla yökastelu ei lopu.


    • Anonyymi

      voi ei miks sen isä on vankilassa

      • Anonyymi

        Miksi joku nostaa 10 v vanhan keskustelun, kun kirjoittaja tuskin on enää paikalla vastaamassa? Mutta jos on, kärsiikö 24-v tyttäresi vielä kastelusta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe