Epätoivoinen

Epätoivoinen

Tyttäreni, 14v, pissaa sänkyyn hyvin usein. Hälytinlakanat, lääkkeet, kaikki on kokeiltu.

Alkaa huumori loppumaan tuon teinin sänkyynpissaamisen takia.

Itse olen eronnut noin 4v sitten. Ero oli hyvin riitainen. Todennäköisesti tyttö sai siitä traumoja, mutta ei suostu erosta puhumaan kanssani. Muutenkin minulla on huonot välit tyttäreeni. Tyttären isä tällä hetkellä vankilassa, joten siitäkään en saa apua.

7

1734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta_0n

      Ensin kannattaa käydä lääkärissä, jos on jotain joka aiheuttaisi pissaamisen. jos mitään ei selviävkannattaa yrittää päästä jonkun psykologin juttusille ja selvittää kasteluun alkuperä. Kun kastelu jatkuu kannattaa vain pitää vaipat öisin niin säästyy pyykiltä.

    • kille1000

      Meille just uroterapeutti kertoi, että, jos haluaa yökastelusta eroon, pitää päivällä ensin oppia asiat eli juomaan säännöllisesti nestettä ja käymään usein wc:ssä pissalla (aluksi jopa 2 h välein). Tämä siis siksi, että oppii päivällä tunnistamaan janon tunteen ja pissahädän. Eli kuulostaa hassulta, et pitää juoda, vaikka aina sanotaan, että vähennä juomista. Myös säännöllinen ulostaminen on tärkeää, koska muuten pissa ei tule normaalisti, eli terveellinen ruokavalio. Kun nämä on kunnossa, voi olla mahdollista päästä yökastelusta eroon. Pidä siis päiväkirjaa. Mutta jokatapauksessa pitää olla asiantuntevan lääkärin/hoitajan hoidossa, koska pitää selvittää tarviiko esim. lääkitystä rinnalle esim. yliaktiiviseen rakkoon tai johonkin muuhun.

    • En usko en

      Yökastelu kyllä aina loppuu ennen teini-ikää, niin että miksi tämä keksitty juttu?

      • Älkää noteeratko

        Samaa mieltä. Avaaja ja ensimmäinen vastaaja on yksi ja sama vaippafetissihemmo, "Pertti ikä 56 v".


      • Anonyymi
        Älkää noteeratko kirjoitti:

        Samaa mieltä. Avaaja ja ensimmäinen vastaaja on yksi ja sama vaippafetissihemmo, "Pertti ikä 56 v".

        Voihan noin olla, ehkä, mutta kyllä niitäkin harvoja todella on, joilla yökastelu ei lopu.


    • Anonyymi

      voi ei miks sen isä on vankilassa

      • Anonyymi

        Miksi joku nostaa 10 v vanhan keskustelun, kun kirjoittaja tuskin on enää paikalla vastaamassa? Mutta jos on, kärsiikö 24-v tyttäresi vielä kastelusta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2952
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2621
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      100
      2226
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2084
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      331
      1846
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1178
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1165
    Aihe