Käykää antamassa palautetta!

Itsekin opiskelija

Jos lapsen vanhemmat ovat niin saamattomia, että ei osata lapsille edes perus käytöstapoja opettaa, niin tässä on tulos.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/04/1731469/opettaja-tyontamiskohusta-ei-vaihtoehtoa-oppilas-roikkui-karmissa-kuin-hamahakkimies

Käykääpä jokainen antamassa palautetta kyseisen koulun naisrehtorille, että mitä hemmetin kukkahattutäteilyä tämä oikein on. Miettikää, jos se on teidän lapsi siellä koulussa ja hän joutuu kärsimään opiskeluissaan tälläisestä häiriköstä, jonka käytökseen ei opettaja voi puuttua ja jonka asema vaan vahvistuu, jos tästä seuraa opettajalle potkut.

http://www.hel.fi/hki/alppy/fi/Yhteystiedot ja palaute/Palaute sivuista

Tätä varten kouluissa pitää olla myös miehiä, sillä naisilla ei näytä homma pysyvän hanskassa millään.

12

181

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epätasa-arvo

      Ämmät sai tahtonsa läpi, näin sitä pitää. Ja joku vielä ihmettelee, että miksi työyhteisöt, jossa naiset ovat enemmistönä päättämässä asioista ovat myös kaikista riitaisimpia. Monilta naisilta puuttuu täysin kyky tarkastella asioita objektiivisesti, sen sijaan selkäänpuukotukset, muiden ihmisten manipulointi ja "minä itse" -ajattelumalli ovat arkipäivää.

      Käsittämätön päätös.

    • Kiitos tästäkin!
    • EROTETTAVA HETI

      IHMETYTTÄÄKIN MISTÄ MUUTAMASSA MINUUTISSA TÄNNE ALPPILAN KOULUUN ILMESTYI POJAN ÄITI. OLIKO KALJA PUBI NÄIN LÄHELLÄ

      • MITÄ??

        Tuliko äiti sinne?! Oliko se siis päihtynyt!! :O Just sekin vielä...


    • Nimi listaan.
    • Ällöttävää.

      Tuo alppilan koulu näyttää olevan oikein näiden kukkahattuöykkäreiden pesä.

    • hfghgyt

      Minusta tuollaisista häiriköivistä oppiliasta tulisi tehdä lastensuojeluilmoitus, jotta lastensuojelu voisi tutkia koko perheen tilanteen ja tarkistaa ovatko vanhemmat kyvykkäitä kasvattamaan lasta.

      Näitä tällaisia lapsia on aivan liian paljon suomessa eikä syynä voi olla pelkästään koulu, vaan pakko on kääntää katse lasten vanhempiin ja huonoihin vanhemmuuden taitoihin.

      Nekin facebookissa kirjoitetut lasten kommentit ovat todella järkyttävää luettavaa. Miten huonokäytöksisä lapsia, mutta toisaalta miten noloa olisikaan olla heidän vanhempansa... Samaan aikaan saisi hävetä omaa lastaan ja oman kasvatustyönsä täydellistä epäonnistumista.

      Opettajille tulee antaa oikeus poistaa häiriköivä lapsi tilasta. Lapsilla tulee olla oikeus opiskelurauhaan, mutta opettajillakin tulee olla oikeus työrauhaan. Varmasti opettajien tulee kestää hieman normaalia enemmän, koska ovat tekemisissä hormonihöyryisten teinien kanssa, mutta mitä tahansa ei pidä joutua kestämään.

      Miten opettajan oikeus poistaa lapsi toteutettaisiin? Ehkä jonkinlainen koulupoliisi kouluihin. Hänellä olisi oikeus vaikka kantaa teini ulos ja sieltä sitten suoraan lastensuojeluun tai kotiin vanhempiensa riesaksi. jokatapauksessa häiriköivien oppilaiden taustat tulisi selvittää todella tarkasti, jotta he voisivat saada tukitoimia (ja perhe myös) ettei lapsi sitten kasva syrjäytyväksi aikuiseksi.

    • Koulu järjestykseen.
      • Ope.

    • Pitihän tuo arvata.

      Häirikkönulikan ideologia kuin äitinsä Eeva Suomenaron, ei "omena kauas puusta putoa" ja isä suurrikollinen.

    • Todella röyhkeää!

      -filosofian maisteri rehtori Sari Aarniokoski teki rikosilmoituksen Antti Korhosesta.
      -Vt.rehtori Marja Uutaniemi teki Antti Korhosen erottamispäätöksen
      -filosofian maisteri, Suomenaro Eeva häiriköivän turkkilaispojan äiti.

      Tässä kova kolmikko, joilla on yksi yhteinen tekijä, mutta lymyääkö vielä joku neljäs Helsingin kouluvirastossa?

      Häiriköivän oppilaan työntäminen ruokalan ovesta ulos ei sitten ollutkaan todellinen syy Antti Korhosen työsuhteen purkamiseen.

      • Hyväsiskokerho?

        Samaan jengiin kuuluu V-Viljanen ja Helsingin opetusviraston johtaja Rauno Jarmila, mutta mikä on motiivi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      202
      2112
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1429
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1061
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      898
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      823
    8. 93
      777
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      108
      684
    Aihe