Huonot välit :(

Zuotu

Miten pystyisin korjaamaan välit isääni kun meillä on aika huonot välit että riitaa tulee jne. Ja se vaikuttaa aika paljon minun pääsyäni joka paikkaan esim. Keskustaan illalla. Haluaisin korjata meidän välit koska itselläni on vähän huono omatunto tästäasiasta, mutta en tiedä miten korjaisin asian? Joten ehdotuksia??

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häikäisevää nuoruutt

      Itse muistan miettineeni ihan samanlaisia teininä.

      Onko isälläsi harrastus/mielenkiintoinen työ(hänen mielestään)/tms. josta voisit vaikka kysyä jotain? Esim. Jos isäsi kalastaa, kysy onko saanut isoja saaliita. Jos harrastaa maalausta, kysy mitä maalaat tällä hetkellä. Ja niin edelleen.
      Isällesi voi olla iso asia, että osoitat kiinnostusta hänen tekemisiään kohtaan. Eikä sen kiinnostuksen tarvitse olla ylitsevuotavaa. Olet nuori ja menevä ihminen, isäsi tietää, että sinulla on elämäsi nuoruus menossa, joten on varmaan kai mielissään saadessaan jotain sinulle sanoa.

      Itse ehdin onneksi isäni kanssa vanhempana vielä paaaljon jutella asioista ja jutuista, silloin teininä vain havahduin, että entä jos isäni ei olekaan ikuinen, mitä hänestä tiedän/muistan...

      Ihana, että sinulla on huono omatunto asiasta. Joku idiootti nyt kirjottaa väliin, että ei toivoisi kenellekään huonoa omaatuntoa -mutta minusta se osoittaa ihmisessä aitoutta ja rehellistä huolta toisesta ihmisestä -läheisestä, mutta niin kaukaisesta.

      Kaikkea ihanaa sinulle, menot keskustaan ovat tällä hetkellä sinulle todella tärkeitä ja muistan tunteen kun kuuma katu polttelee alla ja mieli tahtoo mennä :). Ehdit aikanasi vanheta, kunnes huomaat ettei ole kiire enää pitkään aikaan ollut minnekään :D.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1939
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1522
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1119
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      255
      936
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe