Nesteralliin ajaan

vili13escortrally

ollaan parin kaverin kanssa ajeltu mökillä yhellä autolla ford escort joku 89 tai joku vuosimalli.
oon hyvä ajaan sillä ja ainaku otetaa aikaa ni voitan kaikki. ni sitte mietittii et voiksmä mennä ajaan nesterallii. oon ollu kattomas isin kaa pari kertaa mut en oo koskaa ajanu siel. maksaakse jotai?
ja haittaakse et oon vast 13v ku ei siel varmaa tarvi ajokorttii ku ajetaa rallii eikä tiellä ja voin pyytää vaikka isin ajaan sen escortin sinne ni mun ei tarvi ajaa tiellä.
ja jos siel on hyvä ni saaks siit rahaa ku oon kyl nopee mut en varmaan pärjää niille parhaille kun niil on uudet autot ja mul on vanha mut voisin vaik muita vanhoja autoja vastaan ajaa kisaa ni varmaan voittaisin. ku jos sais rahaa ni voisin ostaa sellasen uuden auton si ni vois seuraavalla kerralla ajaa kunnol kisaa niitte loebbie ja muitte kans ku ei tolla escortilla oikei voi.
mist sinne voi ilmottautuu? yritin googlest ettii mut en löytäny mitää ilmottautumisosotetta ni voiks joku kertoo.
ja onks siel pakko olla kartanlukija ja jos on ni onks sen pakko antaa niit neuvoi ku oon kyl nopee ajaan ilmanki ni en tarvi niitä
kiitti vastauksist. nii ja jos pääsee siihe palkinnolle ja on sit sit sampanjaa ni onks siin si lapsille vaik pommaccii? ku en varmaa voi juoda ku en oo 18

6

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuning1

      haluisin kans ajaa

    • t.mäkinen

      "ei siel varmaa tarvi ajokorttii ku ajetaa rallii eikä tiellä ja voin pyytää vaikka isin ajaan sen escortin sinne ni mun ei tarvi ajaa tiellä." no missä niillä autoilla sitä nesterallia ajetaan jos ei tiellä ? vedessä vai.
      odota ihan rauhassa kyllä ne rallinjärjestäjät ja rallitallit ottaa yhteyttä sinuun kun kerran olet niin nopeakuski,tai otti ne ainkin minuun yhteyttä.

    • tuning1

      haluisin kans nähä jos ajat vedes

    • Vauhtia riittää

      Tottakai voit mennä. Kaikenmaailman lisenssit, sun muut on vain näille onnettomille ratinpyörittäjille tarkoitettu.
      Kyllä noin kova jätkä tommoset Sebastianit pesis, mennen tullen.
      Ja kisajuomaksi tietenkin pirtua.

    • asiasta vähä tietävä

      jos oot 13v nii miten vitus voit olla noi tyhmä et vitus pääse monee vuotee ajaa mihkää rallii

    • Joku?

      Idjotti. Ei tuollainen pentu sinne pääse jos rllia mieli tekee odota 2 vuotta niin pääset jokkikseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4348
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      143
      3087
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2398
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2323
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      97
      1961
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1574
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      149
      1402
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe