Entäs purkkiherneet!Entäs purkkiherneet!

Saako niitä syyä?
11220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Työnnä se herne nenääsi!

Äänestä
  • Olin eilen kaupassa ja kassalla oli joku nuori tyttö harjoittelemassa kassatouhua.
    Kun laitoin ostamani omenat hihnalle, niin tyttö sanoi niiden hinnaksi 200 euroa!
    Mulla meni hermot ja karjaisin kiukkuisena:
    Työnnä ne 200 euron omenat vaikka hanuriisi!
    Tyttö alkoi itkemään ja sanoi surkeana:
    Ei ne mahdu millään.Siellä on jo 700 euron tomaatit!

    Äänestä

  • ei herpaannuta kirjoitti:

    Olin eilen kaupassa ja kassalla oli joku nuori tyttö harjoittelemassa kassatouhua.
    Kun laitoin ostamani omenat hihnalle, niin tyttö sanoi niiden hinnaksi 200 euroa!
    Mulla meni hermot ja karjaisin kiukkuisena:
    Työnnä ne 200 euron omenat vaikka hanuriisi!
    Tyttö alkoi itkemään ja sanoi surkeana:
    Ei ne mahdu millään.Siellä on jo 700 euron tomaatit!

    Olisit vetässyt van omaan hanuriisi, olis ollut enemmän tilaa.

    Äänestä

Kiitos nauruista vastaus ykkönen ja kakkonen :):) Täytyi aivan ääneen höröttää.

Äänestä

Mitään ei saa syödä. MYRKKYJÄ TÄYS.

Äänestä

Juuuuu.... Kunhan kuorit purkin päältä pois.

Äänestä

Jaa jaaaa... kyllä nyt on niin, että kaikki ruoka tappaa kun sitä riitävän kauan syö, viimeistään 120 vuodessa lähtee henki.

Parempi siis lopettaa itsensä myrkyttäminen heti ja opetella elämään syömättä mitään. Ensimmäinen vuosi on varmaan hankala mutta sen jälkeen homma sujuu itsestään.

Äänestä

Joo, jotenkin aloituksesta käy ilmi,että kannattaa sinun kysellä vallan muuta, joten voit syödä purkkiherneitä tai mitä tahansa ihan vapaasti. Vahinko on jo tapahtunut.

Äänestä

Enpä suosittele. Jos vatsa kestää herneitä niin pakasteherneet ovat parempia.
Ostin äskettäin kokeeksi, eivät maistuneet. Harakat söivät kun laitoin lintujen syöttöpaikan lähelle.

Äänestä
  • Kestikö niiden vatsat?

    Äänestä

  • huolestunutnaapuri:) kirjoitti:

    Kestikö niiden vatsat?

    Varmaankin otsoonikerros oheni mökkini kohdalta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mites se on kirjoitti:

Saako niitä syyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu