Merefestit

lähestyvät kovaa vauhtia.
Onko tänä vuonnakin pelkkää rihkaman myyntiä?
Ennen oli sentään sielläkin menoa ja meininkiä. Taisi olla 90 luvun alussa..
2214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No sulla oli 90-luvun alussa vielä maksa kunnossa ja pääkoppakin jonninlaisessa. Siksi sinusta tuntui, että siellä oli menoa ja meininkiä. Mutta nyt kun maksa on iki-kirroosissa ja haimaa pamahtanut, lääkäri-setä suositellut vain vissyä ilman kossua ja LIDL:n kivennäisvettä, one meno sinun mielestä vaan pelkkää rihlaman myyntiä. Ehkäpä onkin, sillä aion kyllä myydä Merefestien aikana vuoden ennätystuloksen. On paljon uusia tuotteita ja HALVALLA..!

Äänestä

Kyllä siellä oli benji hyppyä pasklahden ylityst köydel ym. ym. Semmoista siellä ei ainakaan 15 vuoteen ole näkynyt..
Ja taitaapi koko lounli-raiteri olla mielikuvitusolento.
Ja myydä mielikuvitusrihkamaa.
AMEN

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rantojen mies kirjoitti:

lähestyvät kovaa vauhtia.
Onko tänä vuonnakin pelkkää rihkaman myyntiä?
Ennen oli sentään sielläkin menoa ja meininkiä. Taisi olla 90 luvun alussa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu