E-S 6.4.2013 10:11
Rakuuna Rock sittenkin Linnoitukseen
Lappeenrannan Linnoitus on vahvistumassa Rakuuna Rockin järjestyspaikaksi.
Sopimuksia ei toistaiseksi ole allekirjoitettu.
Kaupungin tapahtumatyöryhmä ei ollut yksimielinen Linnoituksesta Rakuuna Rockin paikkana. Se ei kuitenkaan löytänyt Lappeenrannasta toista paikkaa, joka tarjoaisi järjestäjän toivoman tilan ja tunnelman. Työryhmä esittelee
asiaa kaupungin johdolle maanantaina.
Kysyisin jos tietäisin keneltä mutta en tiedä niin kysynkin teiltä:
"kuka ja mikä taho maksaa tapahtuman aiheuttaman hirveän sotkun siivoamisen jonka se jättää jäkeensä?"
Olisiko oikein panna siivousvastuuseen tapahtuman järjestäjä?
Rakuuna Rock sittenkin Linnoitukseen
Lappeenrannan Linnoitus on vahvistumassa Rakuuna Rockin järjestyspaikaksi.
Sopimuksia ei toistaiseksi ole allekirjoitettu.
Kaupungin tapahtumatyöryhmä ei ollut yksimielinen Linnoituksesta Rakuuna Rockin paikkana. Se ei kuitenkaan löytänyt Lappeenrannasta toista paikkaa, joka tarjoaisi järjestäjän toivoman tilan ja tunnelman. Työryhmä esittelee
asiaa kaupungin johdolle maanantaina.
Kysyisin jos tietäisin keneltä mutta en tiedä niin kysynkin teiltä:
"kuka ja mikä taho maksaa tapahtuman aiheuttaman hirveän sotkun siivoamisen jonka se jättää jäkeensä?"
Olisiko oikein panna siivousvastuuseen tapahtuman järjestäjä?
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jo on tapahtuma kasattu. Toivottavasti järjestäjä-jengin jäljiltä kaikki saa osansa.Näyttääolevan sen verran exaktia porukkaa liike-toiminnan hoidossa.
Vai kuullaan sitä Hynyskän määkimistä oikein linnoituksessa sitten. Ketä vielä kiinnostaa alaspäin ja lujaa menevä humppaorkesteri?
No ..onhan siellä muutakin.. mut eiks tuo lenkkimakkara-musa-genre ala oleen jo eilistä?
eiks Nykäsen masaa saada sinne myös!! Kuulostaa aivan helevetisti kottareille tää masan uusi yötä vasten sinkku! tuntuu et masa on löytäny rokimman vaihteen!
Tervetuloa matti lappeenrantaan rokimpana !
Se on Kotiteollisuuden sinkku..perkele!
hhahahahahahhhaaah, ihan helevetin samalta kuulostaa!!!
....tulossa kumminkin??
igor - siperian hurtta
vituiks menee jo se sakki huseeraa festaria linnoitukseen.. sitä jauhetaan ja pitkään se jäkeen.. sanokaa mun sanoneen te urpot karjalanpiirakat
Pidähän turpas
ohjelma ainakin
Ja vähintään 5 vuotta myöhässä koko tapahtuma...
Ja vähintään 5 vuotta myöhässä koko tapahtuma...
http://www.lias2013.fi
Hynynen erehtyi sanomaan totuuden jostain tanssipaskaohjelmasta ja heti kaikki halinallet ovat kimpussa.
Idioottikansa pysyy kurissa, kun sirkushuveja on tarjolla. Tanssii blaablaa kanssa, voice of finland, pakko tanssia ja mitä kaikkea helvettejä niitä vielä olikin. Toivottavasti Pohjois-Korean ohjus harhautuu tänne, kun niillä on vähän osumatarkkuus hakusessa.
Mitäs..kuka sitä sortaa? Lappeenranna kaupungin virallinen nallekarhu?
Ensinnäkään se ei erehtynyt sanomaan mitään, vaan jatkaa linjaansa joka on lainattu tyylillisesti/töykeydessään armeijalta; sisältönä toisten artistien /yleisön alas painaminen,"pelkäksi paskaksi" julistaminen.
Miksi sille pitäisi olla hellvävarainen, sehän käyttäytyy sikamaisesti yleensä toisia kohtaan?
Onko tuolle blaa-laa-ohjelmalle sitten muka kotiteollllisuuden jo vuosia suoltama Jumala-saatana-synkät -veet eläkarjalan oma yörokki - sitten vastakohta?
Eväät on loppuneet jo ajat sitten, taktiikka on ensin rummutus mediassa siitä kuinka on 70 biisiä jo valmiina ja 60 sanat vielä päälle, krapulassa heitetty 40km lenkki takana, ja uudesta levystä tulee vittu paras tähän astisista: tätä porukka on saatu uskomaan kerta toisensa jälkeen.
Suurin feikki m itä viihdeteollisuus on kohdannut, koskaan.
Tuleaisuus on makkarassa ja oluessa , niin kauan kuin on.
avoimesti, ja sen paha homma.
..sana vielä tästä ko hahmosta:
Hän hän on tämmönen mieleipide-linko a´la Juice Leskinen, sillä erotuksella että Leskisellä oli jotain sanottavaa pienen ihmisen puolesta, etenkin lauluissaan. Mitä Hynynen puolustaa? Miehen oikeutta piereksiä julkisesti?
Jos ajattelee merkittäviä musiikintekijöitä, yleensä ne pitää naamansa kiinni muuten kuin musiikillaan: jättää ihmiselle oikeuden käyttää aivojaan.
Hynynen selittelee "taidettaan" olemuksellaan, tabloidi-lehdistöllä, sikailullaan. Hän on ollut ristiretkellä "terveen negatiivisuuden" sanasaattajana viime vuodet. Silti: negatiivisuus on vaarallista. Vaikeuksissa olevat ihmiset tarvitsevat kaiken valon mitä voivat saada.
Kellään ei ole oikeutta määrittää mistä se valo tulee.
tosi
näin
No joo, eiköhän ne Hynysen jutut ole jo kuultu. Aikanaan se vittuilu ja muu höpinä oli uutta mutta nyt on aika jo ajanut siitä ohi.
Eipä sen jutuille jaksa enää edes Muukon liekkilippispäiset juntitkaan nauraa.
joooo.. se on ohi, koko bändi ja etenki se jätkä ja asenne.. yhden ajan ilmiö. Huonoja soittajia ja musa on lastenmusiikkia.
Liian iso pää, tuli kaikkivaltiuden harha. Kohta se on Me Naisissa itkemässä miten painettiin pahasti. Johan se valittaa jossain että Lappeenrannasa kiusaa jopa kapellimestari-setä kaupassa.
igor on pelle v1tun tattoopelle
Linnoitus! Muutama mökki mäen päällä. Mitä hittoa tämä vouhotus on?
Joku ehdotti nimeksi jopa wanha kaupunki. Älkää naurattako!
joo..perkele!!!! SE on murskattava maiharilla ja ainakin majurskan seinään on kustava. Parit tagit soittolavaan on jokaisen teinin must.
Linnotukses on kiva ryypätä, mäyräkoiran ulkoilutus on upeeta
tottakai linnoitus on kansoitettava. Ei se oo mikään eliitin pullan syönti paikka
http://youtu.be/WRnhklTw_Yc
videoines vaikka P:E:R:S:E:E:N. Hynynen on hauska ensimmäisillä parilla katselukerroilla. Sen jälkeen onkin jutut loppu. Ja "musiikki" on prseestä.
tasan näin
en edes kato tota. Muta arvaan: urpoilua, kusta , räkää, kaatuilua, viinaa, jossain vilahtaa alaston nainen..surkeuden ylistystä?
Kaikki tuo on jo nähty..niiin monee kertaan.
aaaaaaaaa...promoa siis.. no ei paljo menny ohi..taidetaan olla LLLappppeeenraannnasta
hynynen nyt on joskus tehny jonkun kuunneltavan biisin (nykyään ukko kyllä on mareineen ihan perseestä) mutta toi igor se vasta huuhaa-ukko on voi vittu että aikamies kehtaakin olla ton näkönen muka porno rääpäle hehhee kun ei vittu naurata
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!
eiks näitä kenttiä nyt löydy tolle räminälle