On se niin väärin !

onseväärin...

Jos kahdelle lesbolle tai kahdelle homolle annetaan lapsi kasvatettavaksi.
Lapset saava heiltä homoseksuaalisia vaikutteita.

Tosin homoseksuaaliset lapset tulevat lähes aina heteroperheistä. Pitäiskö miehen ja naisen välinen kasvastusmetodi ja vaikutteet laittaa uuteen uskoon. Se kun on haitallista heidän lapsille.

2

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eccehomppel

      En nyt tuosta toisesta kappaleesta saanut ihan kiinni, että mahtoiko tämä olla jonkinlaista vitsisatiiria, mutta mikäli olet enemmän ensimmäisen kappaleen mieltä niin kehoitan miettimään aikaa jolloin oltiin metsästäjä-keräilijöitä. Itse asiassa (yläluokkaisia perheitä lukuunottamatta) pitkälle teollistumiseen asti lapset pyörivät lähinnä jaloissa koko heimon/kylän akkojen ja ehkä isoisienkin hyysättävinä kunnes olivat tarpeeksi vanhoja aikuisten askareisiin. Ei siinä seksuaaliasioita erityisesti mallista opittu, vaan luonto ajoi tikanpojan puuhun niinkuin tähänkin mennessä sekä heteroparien tai yksinhuoltajien kasvattamilla homoilla että yksinhuoltajien tai homoparien kasvattamilla heteroilla. Semmoinen iskä-ja-äiti-nukkuu-vierekkäin-ja-pussailevat-vähänhassuina-saunakaljan-jälkeen-telkkaria-katsottaessa -malli on viime vuosisadan tuotosta.

    • nememirkki

      Hienoa, että aloittaja harrastaa oma-alotteista ajattelua. Kannattaa aloittaa noiden elämänohjeiden testaaminen ihan omasta perheestä, eli tule 25 vuoden päästä tänne kertomaan, synnyttääkö sinun lapsesi sinulle lapsenlapsen hetero- vai homoperheeseen.

      Siihen saakka maltamme kyllä olla kuulematta sinusta sen enempää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1808
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1317
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe