en saastuta elintilaanne

pysyn poissa ihmisten ilmoilta
täällä omassa kolossa
täällä minä viihdyn
ei kuulu kuin pientä rapinaa
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

pikkuhiiri. Joskus löydettiin hiiri sankosta ja laitettiin vähän sammalta, ruohoa ja ruokaa kaveriksi. Oli niin herttaisen näköinen että ei sydän kestänyt pitää sitä siellä pitkään vaan oli pakko päästää luontoon. Sinne hävisi...

Äänestä
  • en halua sankkoon
    rapisen vaan vähän

    Äänestä

  • ei sankkoa kirjoitti:

    en halua sankkoon
    rapisen vaan vähän

    sankko?

    Äänestä

  • Kultareunuksinen kirjoitti:

    sankko?

    ei edes ämpäri

    Äänestä

Jos olis rahaa, menisin korpeen asumaan, kauas muista ihmisistä, jotta en olis kellekään häiriöksi,enkä pilais muiden päivää pelkällä olemassaolollani

Äänestä
  • niin, täällä korvessa on ihanaa

    Äänestä

  • tanut lotossa, mutta korvessa asun ...täällä on hyvä olla, en ole haitoks kellekkään ja tänne on hyvä kuolla kun sen aika tulee..kukaan ei tiedä.

    Äänestä

  • Minä taas lähtisin parin murun kanssa ulkomaille ja jäisin sinne. Tänne kukaan kaipaamaan ei jäisi ja sais nauttia auringon laskuista js lämpimistä tuulista:)

    Äänestä

  • En ole voit- kirjoitti:

    tanut lotossa, mutta korvessa asun ...täällä on hyvä olla, en ole haitoks kellekkään ja tänne on hyvä kuolla kun sen aika tulee..kukaan ei tiedä.

    yksin on hyvä rapista
    ihmisten kanssa tulee vaan ongelmia
    mikään ei koskaan riitä

    Äänestä

  • yksinkertaista kirjoitti:

    Minä taas lähtisin parin murun kanssa ulkomaille ja jäisin sinne. Tänne kukaan kaipaamaan ei jäisi ja sais nauttia auringon laskuista js lämpimistä tuulista:)

    minä en
    ulkomailla on liikaa ihmisiä

    Äänestä

  • ihan kuin ulkona kirjoitti:

    minä en
    ulkomailla on liikaa ihmisiä

    Sou? Sekaan vaan. Jokaisella oikeus elää. Ulkona.

    Äänestä

  • rapinaa nyt riittää kirjoitti:

    yksin on hyvä rapista
    ihmisten kanssa tulee vaan ongelmia
    mikään ei koskaan riitä

    Tuo on muuten aivan totta, koskaan en ole ollut tarpeeksi hyvä kelvatakseni muille ihmisille.

    Äänestä

  • aina tullut takkiin kirjoitti:

    Tuo on muuten aivan totta, koskaan en ole ollut tarpeeksi hyvä kelvatakseni muille ihmisille.

    jos se on vaan sellainen jota vanhempasi antoivat sinun ymmärtää ja nyt et riitä koska ymmärsit että sinun pitäisi olla jotain enemmän aina
    minä riitän tällä rapinalla itselleni
    sinäkin olet ihan tarpeeksi itsellesi
    se pitää vaan hyväksyä että vuosi vuodelta jaksaa rapista hiljemmin
    silti riittävästi koska rapina on rapinaa

    Äänestä

  • yksinkertaista kirjoitti:

    Sou? Sekaan vaan. Jokaisella oikeus elää. Ulkona.

    olin siellä jo
    täällä on kivempaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rapinaaaa vaan kirjoitti:

pysyn poissa ihmisten ilmoilta
täällä omassa kolossa
täällä minä viihdyn
ei kuulu kuin pientä rapinaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu