A,Trendikäs puutarha saa nyt rehottaa
B,2000 luvun naisilla on posliinipillu,hävetköön ne joilla karvoja viel on?
B,2000 luvun naisilla on posliinipillu,hävetköön ne joilla karvoja viel on?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuo sheivaus on aiheuttamassa mittavan ekokatstrofin.Satiaiset kuolevat sukupuuttoon ja näin ravintoketjuun tulee k y r v ä n menevä aukko.
joopa jooo jotain taas kiinostaa ja kiihotaa pelkkä mielikuvien haistelu.
Tästähän on olemassa tieteelistäkin tutkimuksentynkää:
Ihmisen häpykarvoituksessa elävää loista uhkaa sukupuutto, kertoo Bloomberg. Syynä satiaisen olemassaolon päättymiseen voi hyvinkin olla länsimaissa vallitseva häpykarvatrendi.
Vielä kymmenen vuotta sitten kolmasosa länsimaisista nuorista oli kärsinyt jossain vaiheessa elämäänsä satiaisista. Nyt australialainen klinikka kertoo Bloombergille, ettei ole tavannut satiaisia kantavaa naista sitten vuoden 2008. Myös miesten kutinan määrä on romahtanut kolmannekseen.
Ihmiskunnasta alle kymmenen prosenttia on aiemmin kantanut verta imevää loista karvoituksessaan.
Ehkä tärkein syy satiaisen elämän vaikeutumiseen on nuorten ihmisten kadonnut häpykarvoitus. Esimerkiksi Britanniassa käytännössä kaikki yli 16-vuotiaat naiset ajelevat karvojaan – pääosin kainalo-, sääri- ja häpykarvojaan.
Tutkimusten mukaan länsimaisista yliopisto-opiskelijoista suurin osa muokkaa häpykarvoitustaan ajelemalla sen pois kokonaan tai osittain.
Trendi on levinnyt länsimaissa Bloombergin selvitysten mukaan erityisesti Sinkkuelämää-sarjan vuoksi. Sarja nosti esiin niin kutsutun brasilialaisen vahauksen, jossa häpykarvoitus poistetaan lähes kokonaan. Trendi levisi sarjasta tosielämään.
Nyt satiaisten elämä on länsimaissa todellisuudessa uhattuna. Loistutkija Ian Burges toteaa Bloombergille, että kyse on vakavasta uhasta.
- Häpykarvojen katoaminen on todellinen ympäristökatastrofi satiaisille, Burges kuvailee.
Vois melkeenpä alkaa puuhaamaan adressia satiaisten puolesta ja ehkäpä myös joku tukikonsertti olisi asiaa.
Nyt ihan yhtä köyttä kaikki pelastamaan satiaisia...olit sitten niin kutsuttu natsi, suvakki, islamofoobikko, anttifantti tai persu, tai ehkä kommari, josko pottunokkainen kalpeanaama tai hiukan tummepihipiäinen uussuomalainen, ehkä kenties niin sanotusti kulttuurin perintönä synnynnäisiä ravimiehiä, niin asia on silti yhteinen.
On myös huomattava, ettei uskontokaan tunne rajoja satiaisten suojelussa, Pthirus pubis viihtyy yhtä hyvin islamilaisessa, kuin siionistisessa tuherossa, eikä satiainen myöskään jaottele, palvotaanko paavia vai kumarrellaanko budhaa. Kaikki yhteen puhaltamaan hiileen satiaisten puolesta.
Muistakaa siskot ja veljet: Posliini on murha!!!
-Pelastakaa Satiaiset RY-
https://www.youtube.com/watch?v=vj9SoGlM2_E
Poslari on kiva ja hygieeninen . ai että??
Kunnon kevät tuheroa ei voita mikään.