Heinolassa on hulluja!
niin on
4309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitenkähän Heinolan sote-toimi hoitaa Heinolassa päihdevammaisia? Onko riittävästi asuntoja? Onko järjestetty pitkäaikaistyöttömille työpaikkoja valtion tuella? Vai onko valtiontuet jouduttu palauttamaan?
Saavatko päihderiippuvaiset tarvitsemaansa lääkärinapua tai terapiaa - vai hoitavatko sairauttaan alkoholilla tehden hidasta itsemurhaa?
On helppoa leimata avuntarvitsijat kaheleiksi. Eikö tuon onnettoman alkoholivammaisen teko ollut hätähuuto yhteiskunnalle? Auttakaa minua - tarvitsen apua. Miten järjestyy jatkohoito, kun onneton pääsee sairaalasta, onko se sakot vai vankila?
Heinolassa luultavasti moni "kasvaa kaheliksi", kun heinolalaisia ei tueta ongemissa eikä yritetä niitä ennaltaehkäistä. Sote-toimen johtaja kerää nimiä adressiin ja painostaa alaisiaan allekirjoittamaan adressin kaupunginjohtajan työtavoista, jotka ovat ehkäpä Korttilan mielestä niitä hänen tärkeimpiä tehtäviään.
Ei se mikään avunhuuto ollut. Ukko vaan oli kännissä kuin käki.
Heinolan ambulansseihin turvamies hommattava.
Oikeusvaltio ei oikein toimi muuten, kuin rikollisten oikeuksien osalta.