Uskonnon koe huomenna kirja koulussa HELP!!!

Eli kirja on lipas 7 ja koe liittyy jotenki islamiin ja juutalaisuuteen. oisko tietoo miten voisin lukee ilman kirjaa/tietoo mitä siin kokees kysytään? :O
134580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Et kirja jäi kouluun vai ? lue sitten wikipediasta.

Äänestä

Mullaki on se koe huomenna samasta kirjasta, mut mulla on koealueena islam ja kristinusko. Mut ei mulla mitään tietoo oo, enkä aio lukea siihen. Halusin vaan tulla kommentoimaan :D

Äänestä

Chillaa, oletan että olet seiska luokalla joten yksi pahainen uskonnonnumero ei sun elämääsi kaada. Ärsytti just tollaset kakarat yläasteella jotka stressas koko ajan jokasesta kokeesta. Lukioon tai amikseen pääsy ei paljoa vaadi.

Äänestä
  • Ite olen just NYT seiskalla, ja ihan vaas jos joku lukee tätä viestiketjua kolmen vuoden jälkeen, MÄ OLEN YKSI NIISTÄ KAKAROISTA JOTKA OIKEASTI VÄLITTÄÄ OPPIMISESTAAN JA KOULUNKÄYNNISTÄ.

    Äänestä

  • Ehkä muiden tuomitsemisen sijasta olis kannattanu keskittyä opetukseen, sillä näyttää nuo yhdyssanat olevan vieläkin hieman hakusessa.

    Äänestä

  • Aivan131313 kirjoitti:

    Ite olen just NYT seiskalla, ja ihan vaas jos joku lukee tätä viestiketjua kolmen vuoden jälkeen, MÄ OLEN YKSI NIISTÄ KAKAROISTA JOTKA OIKEASTI VÄLITTÄÄ OPPIMISESTAAN JA KOULUNKÄYNNISTÄ.

    Seiskan numerot eivät edes vaikuttaneet päättöarvosanaan...
    Meillä ne muodostui kasin ja ysin arvosanoista.

    Äänestä

  • Aivan131313 kirjoitti:

    Ite olen just NYT seiskalla, ja ihan vaas jos joku lukee tätä viestiketjua kolmen vuoden jälkeen, MÄ OLEN YKSI NIISTÄ KAKAROISTA JOTKA OIKEASTI VÄLITTÄÄ OPPIMISESTAAN JA KOULUNKÄYNNISTÄ.

    Luin sen nyt

    Äänestä

Ootteko kirjottanu jotain vihkoon? Lue sieltä.

Äänestä
  • Tuskin se sillä viholla enää kaks vuotta myöhemmin mitään tekee.

    Äänestä

ah mulki jäi koe 8=))

Äänestä

LOL! Se koe oli liian helppo, minä sain siitä 9 1/2 ja kurssista 10:n, koska olin aktiivinen. Sitäpaitsi uskonto on minun mielestäni koulun helpoin aine. Minulla on myös hyvä uskonnon maikka.

Äänestä
  • Eihän se ollu helppo jos sulla meni siinä jotain väärin kk sait vaa 9,5
    Ite sain 10 :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


iiifklsdfnjasdjk kirjoitti:

Eli kirja on lipas 7 ja koe liittyy jotenki islamiin ja juutalaisuuteen. oisko tietoo miten voisin lukee ilman kirjaa/tietoo mitä siin kokees kysytään? :O

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu