Ukkolasa Mukavva Laavuu,RenkanTalo pureta MitäLieKkö Tilale Sihen ? Tietäkö Jokku ?
Renkan Talo Pureta
Renne S
18451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kävin Martinniemessä ajelemassa ja eiköhän totta vie ollut kaivinkone renkaan talon kimpussa. Tulisiko asuintalo tai rivari siihen?
Vasemmistolaiset laittavat jäätelökioskin missä myyvät punaista mansikkajäätelöä, samalla toimii työväentalona ja isojen puoluekokousten paikkana.
Taksimiesten uutistoimisto kertoi että siihen tulere Sale ja muitakin liiketiloja. Hyvä asia että saadaan lisää kauppoja marttiin.
Hevosmiehet kumosivat Salen jutun huonona pilana, hevosmiesten tietotoimisto on luotettavin verrattuna taksareihin ja kampaajien "huhukavaviin".
Kyllä se taksimiesten melkovarma uutistoimisto on jämynä että on puhuttu takapenkillä että Sale on tulosa marttiin.
Ei ole lupa että taksikuljettajat saa puhua mitä asiakaat puhuu kyytlläiset. On varmaan kielletty.Lopettakaa heti juorut.
Ei tule Sale Marttiin..
Sale tulee,sano taksirenki ja se tietää.
siihen tulee paritalo, eikä mitään salea
Salea tarvitaan kun on ennestään siva ja K kauppa niin saadaan kilpailua.
Miksi vasurien työväenyhdistys ei korjannut taloa, sille olis kyllä ollut käyttöä kun väkiluku kasvaa koko ajan.Tarvitaan harrastetiloja.
Vasuriaate on mennyttä aikaa, loppui samalla kuin kommunistinen Neuvostoliitto. Edistystä tullut ei enää kuulu yhteiskunnanvastaisia lauluja eikä marssijoita. Vasurien puh.joht. hyvänä esimerkkinä miten kokoomuksen kanssa ollaan yhtä, vaikka osinkoasiassa on Arhinmäen ymmärtämättömyyttä osingoista, mutta kun on samaa mieltä Kataisen kanssa niin ei voi moittia.
Mitä tähän Renkaan taloon kuuluu Neuvostoliitto ja Arhinmäki? Kaikenlaiset tolvanat tänne kirjoittelee. Jos joku haluaa kylälle harrastetiloja niin sehän on osoitus kyläläisten aktiivisuudesta ja tilojen tarpeesta. Huh-huh! Näkeekö joku mörköjä?
Eikö renkaantalo ole ollut harrastetilona, kunnanko se olisi pitänyt pitää kunnossa,kun jätkät ei viitsi/osaa tehdä remonttia?
Renkaan talon johto ei koskaan nostanut kissaa pöydälle eli pannut töpinäksi talon pelastamiseksi. Aikansa pelattiin bingoa ja kukahan rikastui ...? Mihin meni ne rahat joilla olisi voitu remontoida talo? Puhutaanko nimistä?
puhutaan pois anna tulla
Oishan tuo mukava tietää kuka renkaan rahat pisti taskuunsa.
renkaantalo takas!!! ja haistakaa vittu siihen tullee räkälä tai joku muu