Elätkö valheessa nyt? Ja jos, niin miten niin pääsi käymään?
Tulisiko nyksästä eksä h ä n e n takiaa?
en tuomitse
17342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
tuli/tulee.
lisään, en elä enää valheessa. Itseasiassa en ole elänyt aikoihin.
neuvoa? Jos et itse osaa päättää niin anna olla!
en kysy
Miten valhe määritellään?
Villeimmässä vaiheessa itselläni oli kieltämättä aika lennokkaita haaveita ja kuvitelmia, mutta onneksi hän on toiminut semmoisena jarrumiehenä, että on itselläkin järki alkanut palailla päähän.
Mikäs sä oletkaan ketään tuomitsemaan?
Ehkä ap mainitsi sen erikseen, ettei kukaan nyt luule että olisi tuomitsemassa.
vaikka nyksä :D no, en oo...
Miksi sä tommosta edes kysyt? Ei tietenkään tulisi. Olen ja elän juuri sen kanssa joka oikein on. Sehän nyt on ihan selvä asia, tai ainakin pitäisi kaikille olla.
Näin tapahtui. Ja tekisin niin myös uudelleen, vaikken Häntä saanutkaan.
Voi olla että noin kävisi kuten aloittaja kirjoittaa. Eräs nainen saa vaan tuntemaan niin suuria tunteita ja kun kuuntelen häntä niin lumoudun. En osaa selittää sitä tunnetta ja ehkäpä se on sitä mitenkä joku oikea ihminen saa tuntemaan.
Sitä on järjellä mahdotonta selittää.
Noh tuskimpa noin tulee käymään ja elämä jatkuu nykyisen ihmisen kanssa ja tunteet syvenee vuosi vuodelta.
Rakkautta on monenlaista...joidenkin ihmisten kanssa tunteet tulevat kuin salama kirkkaalta taivaalta ja ne valtaavat kehon ja mielen täysin. Joidenkin kanssa sitä ihastuu ja rakastuu päivä päivältä ja suhde lujittuu & syvenee näin.
Vaikea sanoa kumpi on oikein ja kumpi ei. Tärkeää että rakastuu ja saa olla onnellinen. :)
nyksä pysyy nyksänä,,,ihastukset tulee ja menee, unohtuukin...tosirakkaus kestääkestäääkestää...
Näin. Minä olin vain se ihastus, joka unohdetaan. :(
Tulisi. Tunne ei ollut molemminpuoleinen. Olin vain ihastus, joka unohdetaan.
Tuli. Mutta ei ihastuksen vuoksi. Se ihastus oli vain se kipinä jota tarvittiin asioiden aikaansaannille. Hyvä olo. :)
Eipä taida tulla. Taisin elää valheessäa hänen takiaan. Sekosin enemmän kuin hetkeksi, mutta onneksi nyksä jaksoi rakastaa.
Kyllä saattaisi tulla, jos kaipaamani mies olisi tosissaan minusta kiinnostunut ja sen sanoisi minulle suoraan. Ja jos hänkin olisi valmis ottamaan ratkaisevan askeleen suuntaani. Tosin olemme molemmat varattuja ja kynnys ilmaista tunteemme toisillemme on molemmille korkea, vaikka kyllä vetovoima ja kiinnostus toisiamme kohtaan on aivan päivän selvää ja selvästi huomattavissa sanomattakin. Olemme toisiamme niin lähellä (lyhyen välimatkankin takia), mutta niin saavuttamattomissa.