Kaksi vuotta kärsinyt naiseni turhasta mustasukkaisuudesta, johon ei olisi pienintäkään aihetta. Kuinkas ollakkaan itse naiseeni luotin ja niin, arvaattekin varmaankin mitä tapahtui.. Taas vannotaan rakkautta ja plaa plaaa ja mustasukkaiusuus jatkuu vaikka itse on peittoa heilutettu muualla. Mistä saisi voimaa antaa muijalle monoa? Luottamus on täysin kadonnut. On niin vaikeaa, kun vihasta huolimatta rakastaa. Kaikki naiset samanlaisia lieroja loppujenlopuksi. Olen mies, enkä iki maailmassa pettäisi kumppaniani. Se on vain alhasinta mitä toiselle voi tehdä.
Vastaukset 13
- misukka3
Kuulostat kyllä arvostettavalta hyvältä mieheltä. Sietäisi naisesi hävetä ja paljon.
- jepsankeikkaa...
Olipas se mukava kommentti :)
- thunder3
Yleensä juuri ne ihmiset ovat itse epäluotettavia, jotka epäilevät muita koko ajan.. Eihän sitä nyt voi muihin luottaa, jos ei koe itseään luotettavaksi. Jos haluat itsellesi puolison, joka on täysin luotettava, ota sellainen joka ei ole lainkaan mustis! Ja tämä pätee yhtälailla molempiin sukupuoliin!
- pettäjän tie
Minäpä olen toista mieltä! Itse olen kyllä mustis, mutta olen erittäin uskollinen ja minua oksettaa ajatuskin vieraasta ... Yök!
Mutta puolisoni ei ole luotettava, hän on valehdellut minulle (muissa asioissa).
Ja koska olen nähnyt hänen kiinnostuksensa joskus jostakin naisesta, ja tiedän hänet hyvin seuralliseksi, on täysin mahdollista, että hän on pettänyt minua.
Flirtti toisen kanssa ja omasta täysi välinpitämättömyys, vaikka katselee vierestä, ei ole luotettavan puolison käytöstä, eikä osoita rakkautta puolisoa kohtaan.
Nuo em asiat luovat mustasukkaisuuden tunteita, enkä pidä niitä tunteita väärinä tai sairaina, koska niille on todellisuudessa perusteet. Pikemminkin outoa olisi, jos mitään ei kokisi, vaikka puoliso vehtaa toisen kanssa. - 357 mag
pettäjän tie kirjoitti:
Minäpä olen toista mieltä! Itse olen kyllä mustis, mutta olen erittäin uskollinen ja minua oksettaa ajatuskin vieraasta ... Yök!
Mutta puolisoni ei ole luotettava, hän on valehdellut minulle (muissa asioissa).
Ja koska olen nähnyt hänen kiinnostuksensa joskus jostakin naisesta, ja tiedän hänet hyvin seuralliseksi, on täysin mahdollista, että hän on pettänyt minua.
Flirtti toisen kanssa ja omasta täysi välinpitämättömyys, vaikka katselee vierestä, ei ole luotettavan puolison käytöstä, eikä osoita rakkautta puolisoa kohtaan.
Nuo em asiat luovat mustasukkaisuuden tunteita, enkä pidä niitä tunteita väärinä tai sairaina, koska niille on todellisuudessa perusteet. Pikemminkin outoa olisi, jos mitään ei kokisi, vaikka puoliso vehtaa toisen kanssa.Ei thunder3 taida oikeen ymmärtää että kyllä se luottamus karisee kun toinen sukupuoli on tarpeeksi monta kertaa tehnyt kylmät jollain tapaa. Ensin valehtelua ja jossain vaiheessa selviää kolmas osapuoli jossain muodossa, joko uusi tai vanha. Kaikki tapaukset on erilaisia mutta mielestäni luottamus ansaitaan ja osoitetaan teoilla ja syntyy pikkuhiljaa, ei ole järkevää luottaa sokeasti ventovieraaseen mikä esimerkiksi seurustelukumppani on aina alkuvaiheessa.Eli pitäisi oppia tuntemaan ihminen ennenkuin voi olla luottamusta.Itse en ole esimerkiksi ikinä pettänyt ketään enkä omantunnon takia mielellään valehtelekaan mutta kyllä seuraan valehdellaanko jne tai touhuuko jotain omituista mistä pitäisi tietää,edellinen käyttäytyi niin omituisesti ettei luottoa ehtinyt syntyäkään,valehtelee eksälleen nykyään. Tai eksänyksälleen tarkennetaan vielä.
- Sinikka55555
Se joka on mustasukkainen, käy itse tai haluaa mennä vieraisiin. Ja tämä on tosi asia. hän luulee, että toinenkin on samanlainen. Olen tavannut elämäni aikana useita mustasukkaisia puolisoita, ja he ovat ensimmäisenä esim. firman juhlissa
iskemässä yhden illan panokaveria.- 357 mag
Ei voi nyt sinikka jokaisen ihmisen puolesta puhua, ei ikinä itsellä ollut meininkiäkään toisen piparipurkille ja silti näitä pettäjiä on nähty ja itellä mustasukkasuus ja epäluottamus muitakohtaan senkun kasvaa. Loppuelämän suhteet saattaa ollakin tätä myöten pilalla ellei joku osoita toisin ja saisin hiukan peiteltyä epäluulojani ja mahdollista mustasukkaisuutta jota on kahdessa viimeisimmässä suhteessa ruokittu pettämisellä ja valheilla. Eli puhu vain omasta puolesta.
- Totuuden torvi
Täytyy myöntää, että itse petin koska halusin kunnon seksiä mieheltä jota en saanut ikinä 10 vuoden aikana mieheni kanssa. En suunnitellut tätä, se vaan tapahtui. Nyt olen eronnut alkuperäisestä ja nyt saan ihanaa seksiä mieheltä jota rakastan yli kaiken. Tsemiä kaikille naisille jotka kituu huonossa suhteessa, ottakaa itsestänne niskasta kiinni ja miettikää mitä todella haluutte elämältänne.
- ????
Kuinka ollakaan, niin ennalta arvattavaa että tässäkin tapauksessa tuo käännetään miehen syyksi. Kyllä naiset todellakin on sitten ihania!
- Vapaa-elämä
Kannattaa pysyä kaukana mustasukkaisista. Koska pohjimmiltaa ne ovat mitä pahimpia narsisteja. Niitä pitäisi koko ajan huomioida. Ja ne osaavat tukahduttaa vapaan elämän ja itsesi hallinnan täydellisesti. Sinulla ei saa olla minkäänlaisia ystäviä loppupeleissä, kaikki ovat uhka tälle mustikselle.
- särkynytsydän
Totta. Oma exäni oli lopulta mustis ihan kaikista. Duunikavereista, kavereiden miehistä, sukulaisten miehistä, homoista, lesboista, naapureista, asemalla pyörivistä juopoista/narkeista, telkkarin/lehtien mieskuvista, ohi ajavista pyöräilijöistä, kaupan kassapojista, lääkäreistä. IHAN KAIKISTA.
Pelkäsi menettävänsä minut ja sen takia menetti minut. Surkeintahan siinä on se, että rakastin ja ihailin häntä enemmän, kuin ketään ikinä. Unelmien mies, tuota mustasukkaisuutta lukuunottamatta.
- Ei kaikki
Kaikki naiset EIVÄT ole samanlaisia. Terveisin 40 vee.
- Yx pointti
Ihmiset pettävät toisiaan kun kiinnostuneisuus on mennyt. Mitä sitä turhia miettimään. Itse en tätä hyväksy. Pitäisi sanoa 'sorotnoo' ja jatkaa omaa elämää siten miten haluaa sen elettävän. That's it.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa1052371Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as421628- 1151168
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411149Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2331071Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain58967- 83904
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,55851- 83821
- 55790
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215784- 93759
- 41726
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79668Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.31627- 58559
- 39545
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S27529Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast30522Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14510