Ärsyttävät kanssa-asiakkaat?

liipolasta_veikkaan

On aivan pakko jakaa kanssanne seuraava huumoripläjäys! Tänään törmäsin Lahden Citymarketissa hyvinsyöneeseen eläkeläispariskuntaan, joka alkoi ohjeistamaan hyvin ylimielisesti ja pedantisti sitä, miten ruokakori tulee asetella kassan viereen sen jälkeen, kun se on tyhjennetty hihnalle. Tein sen nimittäin täysin väärin. Heidän mukaansa mukana olisi pitänyt olla vähintäänkin vatupassi ja suorakulma. Kun sitten korjailin korin asentoa heidän mieltymystensä mukaan, jupina jatkui kuitenkin edelleen. Sain kuitenkin hyvät naurut, kun sitten huomasin, että mieseläkeläisellä oli housun vetskari auki! Näin jälkikäteen ajatellen olisin voinut syyttää häntä itsensäpaljastelusta. Kumpi on suurempi rike?

2

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pricelessssss29643

      Heh heeh. Itselle kävi samantyyppinen tapaus, tosin hiukan eri aiheesta. Sanoin ko. eläkeläiselle, että pitäisiköhän kaupan hankkia oma kaista eläkeläisille, jossa he voivat kiukutella rauhassa. Siihen loppui naputus.

    • 16+5

      Ensimmäisenä ärsyttävistä kanssa-asiakkaista tulee mieleen ne, jotka eivät ala lastaamaan ostoksiaan hihnalle, vaan tappina seisovat hihnan alkupäässä, odottaen että heidän edellä oleva on palveltu loppuun. Sitten vasta viitsivät alkaa lastaamaan.

      Kuten myös nämä joiden on ennen maksua ihan helkkarinmoinen pakko pakata ne ostokset, ennen kuin voidaan suorittaa maksu.

      Ja tietysti jos on itse jonottanut hetken aikaa, ja viereen aukeaa uusi kassa, niin juoksuaskelin siihen kiilaa jonon hännältä henkilö, joka ei edes ehtinyt jonottaa liki lainkaan.

      Kaiken vielä kruunaavat nämä jotka eivät vihanneksia ja hedelmiä punnitse, vaan myyjä lähtee niitä sitten puntaroimaan, ja jono seisoo.

      Unohtamatta niitä jotka koettavat kiilata jonon ohi, koska heillä on vain "pieni" asia hoidettavana. Kyllä minä olen omat pullonpalautuskuittini jonottanut, enkä mennyt myyjän olan taakse koputtelemaan.

      Huh huh, viestiä kirjoittaessa tuli olo, että kaupassa käynti olisi aina syvältä, mutta näin ei kumminkaan ole, ja näitä töhöjä joita luettelin, on kaupassa onneksi harvemmin.
      Mutta vielä ei ole tullut vastaan tällaista hölmöä asiakasta, jonka kustannuksella olisi saanut pilailla, tai nauraa :D Sitä odotellessa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      27
      5334
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3905
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3197
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2820
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1318
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      285
      1312
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1193
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1139
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1122
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      215
      1101
    Aihe