http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013040816872652_uu.shtml
Kylläpä on pätevää sakkia nykyään käräjäsaleissa. Tällaista se on kun reaalimailmasta täysin vierantuneet jakavat tuomioita!
Kylläpä on pätevää sakkia nykyään käräjäsaleissa. Tällaista se on kun reaalimailmasta täysin vierantuneet jakavat tuomioita!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mistä päättelit, että erottamispäätös tehtiin käräjäsalissa, kun uutisessa lukee sen tapahtuneen Hgin kaupungin opetusviraston toimesta ?
Suomen mielenterveydenhoito on häpeällisessä tilassa.
Nimimerkin 3 4 = 0 lukutaito on tosiaan olematon. Mistä näitä pönttökommentoijia riittääkin!!
Niin....toisaalta näsäviisaat voisivat aloittaa perusasioista ja tutustua suomen kielen sanaan "käräjät" sekä sen merkitykseen!
Salissa tai ei mutta "oikeutta" siis on jaettu ja syyllistä rangaistu! Jatkossa seurannee lisää syyllisiä ja ehkä jopa lisää rangaistuksiakin? Perin suomalaiseen tapaan.
Silmiinpistävää on, että viimeaikoina yhä enenevissä määrin kun joku sekasotku on saatu aikaan niin siinä ovat naiset pääosassa. Myös ihan siellä oikeussaleissa.