Varatut.

Mikä ihme saa teidät tänne. Sitä mä en kertakaikkiaan käsitä. Puratteko parisuhteen ongelmia? Haikailette kolmansia osapuolia.. Mikä? Tämä on absoluuttista yksinäisyyttä. Kuin menisit yksin 20 000 ihmisen karnivaaleille. Istuisit nurkassa ja katselisit kun muut iloitsevat. Kun viettää aikaa itsensä kanssa, omiin ajatuksiinsa vajonneena lenkillä tai muuten. Se on erilaista yksinäisyyttä. Luovaa tilaa.
17232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mikäkö saa tänne? - Ikävä. Ei tunteet katso sitä, onko aiemmin jo tavannut jonkun. Voi tykätä useammastakin yhtäaikaa, eikä se aina tarkoita sitä, että oltaisiin sänkyyn hyppäämässä, vaikka nämä moraalinvartijat varmasti muuta väittääkin.

Äänestä
  • Smaa mieltä, eli plus sulle (ei pysy ku joku heti miinustaa).

    Äänestä

purkaa omaa yksinäisyyttään vaikka parisuhde on voimassa.
Purkamaan omaa pahaa oloaan että kotona saa asiat luistamaan ilman riitoja.
Joku se vaan varattuja tänne vetää. Kehittävät joitakin nettisuhteita, mutta kun se vapaa osapuoli haluaa tapaamista, aletaan solvata toista ettei tarvitse tapaamista järjestää, kun perhe-elämä ei anna siihen tilaisuutta.

Äänestä
  • Ei ole aina pahasta olosta kyse.

    Äänestä

Varmaan se, kun saa vittuilla sinkuille, jotka koittaa etsiä oikeaa kumppania, kuin neulaa heinäsuovasta.

Äänestä

Ainakaan pettämään täällä ei pysty. Palsta on kuin tosielämän kortsu.

Äänestä

mutta kannattaa käräyttää jos pystyy!

Äänestä
  • Kokeile. Saatat yllättyä.

    Äänestä

Onnettomana sinkkuna haaveilee onnellisesta parisuhteesta. Onnettomana parisuhteessa haaveilee onnellisesta sinkkuelämästä.

-tosielämän paradoksi-

Äänestä

Ymmärrät, jos joskus varattuna rakastut varattuun.
Muuten voi olla vaikea käsittää.

Äänestä
  • kaivatuin, elikkä Juha ketä huhuillaan joka ainut päivä.
    No yksi Juha on ainakin varattu, ei pääse irti nyksästään, kiinni kun napanuoralla, mutta jatkaa saalistustaan.

    Äänestä

Jep, vielä oon varattu, puolen vuoden kuluttua en oo - pitäisikö eropalstalle mennä, kun ei oo ikäväkään, paitsi joskus?

Äänestä

No mikähän ne vapaat saa tänne?

Ei ole evoluutio vielä niin pitkällä, että varattu ei joskus epäonnekseen menisi ja ihastuisi johonkuhun joka vaan kolahtaa.

Äänestä
  • kukaan täällä tosimielellä ole, siksi tänne voi tulla vapaat ja varatut

    Äänestä

Mä varattuna haen täältä joskus mahdollisia sivupanoja joita sitten vittuillessani nussiskelen sinkkujen kiusaksi.

Äänestä

tai jotkut. Olen kyllä samaa mieltä tuosta viimeisestä, mutta ei aina jaksa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä ihme. kirjoitti:

Mikä ihme saa teidät tänne. Sitä mä en kertakaikkiaan käsitä. Puratteko parisuhteen ongelmia? Haikailette kolmansia osapuolia.. Mikä? Tämä on absoluuttista yksinäisyyttä. Kuin menisit yksin 20 000 ihmisen karnivaaleille. Istuisit nurkassa ja katselisit kun muut iloitsevat. Kun viettää aikaa itsensä kanssa, omiin ajatuksiinsa vajonneena lenkillä tai muuten. Se on erilaista yksinäisyyttä. Luovaa tilaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu