AVOIN KIRJE TIMO SOINILLE
Terve Timo
Jätetään tittelit pois. Menen suoraan asiaan. Minä olen se haminalainen muuan Kervinen, joka käveli yllättäen 15.4.2011 Karhulan torin esiintymislavalle ojentaakseni Sinulle kirjeen matkalukemiseksi. Hienosti ja suoraselkäisellä tavalla otit Timo kansalaiskirjeeni vastaan. En unohda koskaan tätä tapahtumaa. Moni Sinun tilalla oleva mies olisi saattanut vastaavassa tilanteessa pötkiä pakoon.
Tiedäthän Sinä Timo, että kahdeksan vuotta on pitkä aika. Koko tämän ajan olen yrittänyt kaikin mahdollisin laillisin keinoin saada korjattua laittomia asioita, joilla minua on vuosia kiusattu ja nyttemmin ajettu syyttömänä vararikkoon ja julkisuudessa leimattu moninkertaisesti tappouhkaajaksi sekä nyttemmin yhdistetty julkisuudessa murhan tekijäksi.
Timo, minulla on vielä yksi alaikäinen lapsi, joka kärsii vallitsevasta tilanteesta, jota tahallaan pidetään yllä.
Timo, tässä on ne kolme Kotkan kaupunginhallituksen kestoaiheitta:
1. Kotkan kaupungin hallinnoiman laittoman mustan listan ja mustan listan toisintokappaleiden hävittämien, kuten laki velvoittaa. Laitonta lista-asiakirjan toisintokappaleita on käytetty viranomaisessa asiakirjana päätöksenteon perusteena minun vahingoksi.
2. Kotkan kaupunginlakimies Marianna Ruonalan 29.7.2004 laatima valheellinen asiakirja, johon on kerätty laittoman mustan perättömiä töiden laiminlyöntejä. Tällä vääriä tietoja sisältävällä kaupunginlakimiehen asiakirjalla on aiheutettu minulle kauaskantoista vahinkoa ja kärsimystä, koska valheellista asiakirjaa käytettiin todisteena hallinto-oikeudessa minun vahingoksi.
3. Kotkan kaupunginjohtaja Hnery Lindelöfin lavastama tappouhkaus, joka masinoitiin minun tekemäksi, ettei edellä mainittuja kahta asiaa saadaan korjattua lailliseen kuntoon.
TIMO, MIKÄ ON LAITTOMUUDEN JA VALHEELLISUUDEN TUKEMISEN HINTA KOTKASSA
Timo, jäljempänä on kolme Kotkan perussuomalaisten tekemää valtuustoaloitetta, jonka takana perussuomalaiset ovat ryhdikkäästi lakia kunnioittaen seisoneet järkähtämättä, kunnes eilen tapahtui takinkääntöjen takinkääntö, kun perussuomalaiset peruvat omat valtuustoaloitteet lähtiessään tukemaan laittomuutta ja valheellisuutta poliisikaupunginvaltuutettu Vesa Levosen ja kansanedustaja Juho Eerolan johdolla. Tällä tempulla heittivät Kotkan perussuomalaisten valtuustoryhmä kokeneen ja suoraselkäisen lakia kunnioittavan Arto Hirvosen rehellisyysperiaatteen roskakoriin.
Timo, tämä kirje on välttämätön. Se on välttämätön niille kymmenille tai jopa sadoille kansalaisille, jotka ovat minun kauttani äänestäneet Juho Eerolaa taikka ylipäätään perussuomaisia.
Olen saanut vuosien ajan ennen vaaleja valtavan määrän kaikenlaista viestiä, joissa kysytään, että ketä Asko pitää näissä vaaleissa äänestää.
Timo, miten selitän kyseleville kansalaisille kansanedustaja Juho Eerolan eillisen takinkääntötempun?
Haminassa 9.4.2013
Kervisen kirje Soinille
kirjeen saanut
0
126
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322299Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749506Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k811366