AVOIN KIRJE TIMO SOINILLE
Terve Timo
Jätetään tittelit pois. Menen suoraan asiaan. Minä olen se haminalainen muuan Kervinen, joka käveli yllättäen 15.4.2011 Karhulan torin esiintymislavalle ojentaakseni Sinulle kirjeen matkalukemiseksi. Hienosti ja suoraselkäisellä tavalla otit Timo kansalaiskirjeeni vastaan. En unohda koskaan tätä tapahtumaa. Moni Sinun tilalla oleva mies olisi saattanut vastaavassa tilanteessa pötkiä pakoon.
Tiedäthän Sinä Timo, että kahdeksan vuotta on pitkä aika. Koko tämän ajan olen yrittänyt kaikin mahdollisin laillisin keinoin saada korjattua laittomia asioita, joilla minua on vuosia kiusattu ja nyttemmin ajettu syyttömänä vararikkoon ja julkisuudessa leimattu moninkertaisesti tappouhkaajaksi sekä nyttemmin yhdistetty julkisuudessa murhan tekijäksi.
Timo, minulla on vielä yksi alaikäinen lapsi, joka kärsii vallitsevasta tilanteesta, jota tahallaan pidetään yllä.
Timo, tässä on ne kolme Kotkan kaupunginhallituksen kestoaiheitta:
1. Kotkan kaupungin hallinnoiman laittoman mustan listan ja mustan listan toisintokappaleiden hävittämien, kuten laki velvoittaa. Laitonta lista-asiakirjan toisintokappaleita on käytetty viranomaisessa asiakirjana päätöksenteon perusteena minun vahingoksi.
2. Kotkan kaupunginlakimies Marianna Ruonalan 29.7.2004 laatima valheellinen asiakirja, johon on kerätty laittoman mustan perättömiä töiden laiminlyöntejä. Tällä vääriä tietoja sisältävällä kaupunginlakimiehen asiakirjalla on aiheutettu minulle kauaskantoista vahinkoa ja kärsimystä, koska valheellista asiakirjaa käytettiin todisteena hallinto-oikeudessa minun vahingoksi.
3. Kotkan kaupunginjohtaja Hnery Lindelöfin lavastama tappouhkaus, joka masinoitiin minun tekemäksi, ettei edellä mainittuja kahta asiaa saadaan korjattua lailliseen kuntoon.
TIMO, MIKÄ ON LAITTOMUUDEN JA VALHEELLISUUDEN TUKEMISEN HINTA KOTKASSA
Timo, jäljempänä on kolme Kotkan perussuomalaisten tekemää valtuustoaloitetta, jonka takana perussuomalaiset ovat ryhdikkäästi lakia kunnioittaen seisoneet järkähtämättä, kunnes eilen tapahtui takinkääntöjen takinkääntö, kun perussuomalaiset peruvat omat valtuustoaloitteet lähtiessään tukemaan laittomuutta ja valheellisuutta poliisikaupunginvaltuutettu Vesa Levosen ja kansanedustaja Juho Eerolan johdolla. Tällä tempulla heittivät Kotkan perussuomalaisten valtuustoryhmä kokeneen ja suoraselkäisen lakia kunnioittavan Arto Hirvosen rehellisyysperiaatteen roskakoriin.
Timo, tämä kirje on välttämätön. Se on välttämätön niille kymmenille tai jopa sadoille kansalaisille, jotka ovat minun kauttani äänestäneet Juho Eerolaa taikka ylipäätään perussuomaisia.
Olen saanut vuosien ajan ennen vaaleja valtavan määrän kaikenlaista viestiä, joissa kysytään, että ketä Asko pitää näissä vaaleissa äänestää.
Timo, miten selitän kyseleville kansalaisille kansanedustaja Juho Eerolan eillisen takinkääntötempun?
Haminassa 9.4.2013
Kervisen kirje Soinille
kirjeen saanut
0
108
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1873076
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642626- 2032240
- 741886
- 1021793
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041509
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089