Antin tosiasiallinen erottamisen syy on reihtorin tuntema kauna ja kateus Anttia Kohtaan.
Opettajan erottaminen
4
327
Vastaukset
- Koulurauhan puoelsta
Päätöksestähän voi esittää mielipiteensä ja kysyä
myös että päätyikö Outi Salo erottamiseen vain nähtyään
pienen palan videosta jossa ei näkynyt lainkaan miten tilanne
oli kehittynyt V-sanoineen ja viisinkertaisine pyyntöineen poistua.
Kyseinen poistettu oppilas on näköjään kehuskellut myös teollaan
Facebookissa näyttävästi ja iloinnut erottamisesta.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/485267_10151603444034766_873070012_n.jpg
Erottamispäätöksen tekijä ja sitä puolusti tv-uutisissa:
Perusopetus, linjanjohtaja Outi Salo
puh: 09 310 86274
email: [email protected]
Opetustoimen johtaja Rauno Jarnila
puh: 09 310 86200
email: [email protected] - Ope itekin
Jokin tässä epäreilussa jutussa haisee. Onko häiriköivän oppilaan vanhemmat kenties silmäätekeviä, jotka vaativat oman "kullannuppunsa" "raakaan" kohteluun kostoa vai mikä tämä hulluuden takana on?
- Pettastkosk
Pojat aikoivat vain ottaa mukavan lisätienestin tekemällä videon hermostuvasta opettaja, Juha lupautui ärsyttämään Antti-opettajaa luottaen siihen, ettei hommasta hänelle mitään seuraa, koska Sari-rehtori tietää hänen taustansa.
Homma repesikin käsistä, kun rehtori huomasi tilaisuuden kostaa ikävälle opettajalle, joka oli rohjennut arvostella hänen tekemisiään. Rehtori keksii irtisanomisperusteksi vaarallisen portaikon, jota sitten eilisessä a-studiossa opetusviraston täti toisteli, ruokalahan on alimmassa kerroksessa, ei ylöspäin vievät portaat mikään vaara ole.
Rehtori irtisanoo opettajan kuvitellen, että tämä tyytyy kiltisti kohtaloon, asiasta ehkä kirjoitetaan muutama lehtijuttu ja se on siinä. Toisin kävi.
Pojan taustoja reipotellaan nyt kaikkialla, tätä rehtori ei kostonhimossaan suostunut ajattelemaan etukäteen tai ehkä ajattelikin, mutta ei malttanut jättää tarjoutunutta tilaisuutta käyttämättä. - Nurinpäin
Kyllä tässä nyt tuli rehtorille soppa keitettyä, kun opettaja erotettiin näin pienestä asiasta. Videolla ei näkynyt väkivaltaa, vaan sanaharkkaa ja oppilas työnnettiin ovesta ulos.
Pitäisikö tuollaisia öykkäreitä taputtaa päähän ja antaa olla vaan ja soittaa suutaan loputtomiin. Kyllä siitä saa normaali ihminen kummallisen käsityksen koko koulun sietokyvystä, jos ei mitään saisi tehdä häiriköille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1013801
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482721- 1142539
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392038Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu301807Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et221591- 271552
- 221358
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?701315Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81291