No, hienoo

just.

Kun tässä katsoi laskut omasta Elisasta, niin siellä on Elisa laskut ja sitten on Kotikaista laskuarkisto. Arvatkaas kummasta lähdin etsimään laskuja! No, tietysti tuosta ekasta. Ja siellä olikin niin kuin laskuja sekä kännylinjasta että Internetistä. Mutta se uusin Internet-lasku, sitä mä ihmettelin että missä se on, kun ei oo kuulunut eikä näkynyt ja kuukausia kulunut.

No, mitäs soitettin Elisalle. Siellä ihmeteltiin että mikä osoite, kun täällä on tällainen osote. Eli vanha osote. Olivat kai sitten laittaneet laskuja sinne ja nimenomaan sen Kotikaistan, siis tämän viimeisimmän Internet-laskun. Kaikki muuthan olivatkin siellä Elisa Laskuissa.

No, sitten vielä se, että ennen ne Elisa laskuissa olevat Internet-laskut on kahden kuukauden käytöstä kerrallaan. Niin nyt tämä uusi tulee sitten kolmesta kuukaudesta. Että sillä lailla.

Joo, ja koko sekaannus osoitteineen päivineen KIITOS ENIA ja sen Viihde-paketin tyrkyttäjä "Markkinoiden paras digiboksi kaupan päälle!" Että se akka sotki sitten tämänkin!

Joo, tuleekohan ne seuraavat KOTIKAISTA-maksut sitten kolmen kuukauden käytöstä kun sehän olis se viihde-paketti ollut just niin kuin ton hintanen mitä toi kolme kk Internettiä maksaa!

Ehkä mä lopetan Elisan kokonaan!

Ja ENIA jos sieltä Jasmin soittelee niin pistäkää kulkaa luuri heti kii!

1

181

Äänestä

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oliks lisää..

      Ei sitten Elisalle riitä yks Laskut-osio nettipalveluissa?
      Mahdollisimman sotkuista pitää olla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      591
      1438
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      797
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      471
      689
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      6
      566
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      529
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      515
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      504
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe