No, hienoo

just.

Kun tässä katsoi laskut omasta Elisasta, niin siellä on Elisa laskut ja sitten on Kotikaista laskuarkisto. Arvatkaas kummasta lähdin etsimään laskuja! No, tietysti tuosta ekasta. Ja siellä olikin niin kuin laskuja sekä kännylinjasta että Internetistä. Mutta se uusin Internet-lasku, sitä mä ihmettelin että missä se on, kun ei oo kuulunut eikä näkynyt ja kuukausia kulunut.

No, mitäs soitettin Elisalle. Siellä ihmeteltiin että mikä osoite, kun täällä on tällainen osote. Eli vanha osote. Olivat kai sitten laittaneet laskuja sinne ja nimenomaan sen Kotikaistan, siis tämän viimeisimmän Internet-laskun. Kaikki muuthan olivatkin siellä Elisa Laskuissa.

No, sitten vielä se, että ennen ne Elisa laskuissa olevat Internet-laskut on kahden kuukauden käytöstä kerrallaan. Niin nyt tämä uusi tulee sitten kolmesta kuukaudesta. Että sillä lailla.

Joo, ja koko sekaannus osoitteineen päivineen KIITOS ENIA ja sen Viihde-paketin tyrkyttäjä "Markkinoiden paras digiboksi kaupan päälle!" Että se akka sotki sitten tämänkin!

Joo, tuleekohan ne seuraavat KOTIKAISTA-maksut sitten kolmen kuukauden käytöstä kun sehän olis se viihde-paketti ollut just niin kuin ton hintanen mitä toi kolme kk Internettiä maksaa!

Ehkä mä lopetan Elisan kokonaan!

Ja ENIA jos sieltä Jasmin soittelee niin pistäkää kulkaa luuri heti kii!

1

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oliks lisää..

      Ei sitten Elisalle riitä yks Laskut-osio nettipalveluissa?
      Mahdollisimman sotkuista pitää olla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      371
      2888
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1969
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      78
      1646
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      975
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      11
      968
    10. 40
      844
    Aihe