...onko homo vai ei?
Olen 34-vuotias mies,naimisissa ja on lapsia ja seksi vaimon kanssa on todella upeaa. Silti välillä masturboidessa ajattelen miltä tuntuisi harrastaa seksiä miehen kanssa, suoraan sanottuna kiihotun aivan älyttömästi ajtuksesta että joku mies panisi mua peppuun. Ainoa kerta kun olen kokeillut seksiä miehen kanssa oli kerran viisitoistavuotiaana bussin takapenkillä, yksi vanhempi mies hieroi mua ja pidin sen kalústa kiinni. Silloin se tuntui hyvältä, mutta siihen jäi.
Kai mä olen kaappihomo ?
mistä sen tietää
6
1170
Vastaukset
- Gay
Tai bisse.
- viiva
Haluat vetää viivan homouden ja heterouden väliin. Sellaista ei ole. Monet haluavat jossin vaiheessa kokea muutakin. Itse en lainkaan ihmettele, että mies haluaa miehen kosketusta. Näkeehän sen urheilussakin. Miehen kosketus on houkuttelevaa senkin takia, että se on tabu. Ei tarvitse olla homo, että haluaa kokea miehen kanssa säpinää.
- pena
itse asiassa en tunne asiaa kovin hyvin, toiset sanoo että voi olla vaan joko tai. Mut hyvä jos joku ajattelee noinkin avoimesti. Näkökulmaasi puolustaa kyllä sekin että mun kiinnostus miehiin ilmenenee nimenomaan seksuuaalisena ja silloinkin vain fantasioissa(kun ei ole käytännön kokemusta), ns. ihastunut tai rakastunut olen ollut vain naisiin.
- xxx
pena kirjoitti:
itse asiassa en tunne asiaa kovin hyvin, toiset sanoo että voi olla vaan joko tai. Mut hyvä jos joku ajattelee noinkin avoimesti. Näkökulmaasi puolustaa kyllä sekin että mun kiinnostus miehiin ilmenenee nimenomaan seksuuaalisena ja silloinkin vain fantasioissa(kun ei ole käytännön kokemusta), ns. ihastunut tai rakastunut olen ollut vain naisiin.
no rohkaistu sitten elämään omaa elämääsikin, kukaan ulkopuolinen ei lopulta hyödy siitä, että olet vastoin omaa luontoasi elänyt vain totunnaisesti, nauttimatta juuri mistään
- sami®
Eiköhän mielen sisältö kerro kaiken, joten oikeastaan vastasit jo itse kysymykseesi.
Homo, hetero, bi - mitä väliä sillä on, kunhan pärjäilee elämässä eikä vaikeuta muittenkaan taivaltamista elon poluilla!
Monet ovat avioituneet sosiaalisesta paineesta, vaikka itsensä homoksi tuntevatkin. Ja jos suhteesi vaimoosi on hyvä ja seksi pelaa, ei kai sitä kukaan käske rikkomaan fantasioittesi takia. Fantasiat voivat olla fantasioita.
Eri asia on tietysti, jos elämäntilanteesi ja todellisen minäsi välillä on ratkaisematon ristiriita. Siltä ei vaikuta. - JustAnotherQueer
pena:
"Olen 34-vuotias mies,naimisissa ja on lapsia ja seksi vaimon kanssa on todella upeaa."
Miksi biseksuaalisuus aina unohdetaan? Olet mitä todennäköisimmin biseksuaali. Homoseksuaalinen mies ei nauti seksistä naisen kanssa, sillä homomiehen mielestä naisessa ei ole mitään seksuaalisesti kiihoittavaa.
Jos kerran naiset ovat mielestäsi kiinnostavia ja nautit seksistä heidän kanssaan, mutta toisaalta koet myös miehet seksuaalisesti kiinnostaviksi, niin olet varmaankin biseksuaali. Tämä ei olisi mitenkään epätavallista, päinvastoin: useimmat tutkimukset ovat osoittaneet, että valtaosa ihmisistä on jonkinasteisia biseksuaaleja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872738- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182257Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2271193Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083