Eli keitä kaikkia siellä aikoinaan pyöri? Itse en tiedä muita kun edesmenneen Mosieur Mossen ja Anne Pohtamon, jolta jossain lehtihaastattelussa kysyttiin Studio 57:stä(!) mutta tää vain häveliäästi sanoi että kerran tai kaks tais kävästä kun töiltä ehti tms.
Oisko ketään suomalaista kuka ois oikeesti hillunut tisut paljaana samppanjapullo kädessä ja kokkeli sieraimessa?
Oisko ketään suomalaista kuka ois oikeesti hillunut tisut paljaana samppanjapullo kädessä ja kokkeli sieraimessa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
mitä väliä kuka muistaa kuka tuntee dokkarit tehty mennyttä aikaa hienoa vai huonoa nyt ollaan 2000-luvulla
Ei siellä kokosta käytetty. Taisi virpi ja pari muuta missukkaa. Kampaaja mies jonka nimeä en kirjoita. Jt mainostanut häntä aikoinaan.
Oli sen ajan julkiksia, vaikka tuota sanaa ei tunnettu silloin.
Suurin osa heistä paremilla anffis mailla.
Sorry kuka Virpi? Miettinenkö? Eikö se niihin aikohin ollu lähinnä Unkarilaisella viinitilalla kuuntelemassa lintuja pähkinäpensaissa?
Aira Samulin ja Ekku Peltomäki.
Poistuneet julkkuspektaattelista ja kansan suosiosta jo sukupolvet sitten
vaihda sivua pahvi
Tai älä katso hapanta studio 54:ää maikkarin pohjanoteerausta
Nyt meillä ja maailmalla vasta on julkkikset jotka osaavat kaiken ja tietävät kaiken. Heistä voi olla ylpeitä ja Suomen nykyiset julkkikset voi ylpeänä liittää Suomeen ja suomalaisiin! Hurraa!