Saunalahden ip blockauksien pois!

metrik

Saunalahden ip blockauksien poistaminen kiitos! Itellä kun vaihtuu joka kerta tuo kyseinen ip osoite. Sit kun käyttää aktiivisesti niin tulee harvase päivä että IP.si on estolla ei muuta kun netti poikki ja yhdistä uudestaan niin johan ei olla enään estolla. Ja juurikin tämän takia sen vois poistaa kun eston saajan ei tarvii kun yhdistää uudestaan. Tavan käyttäjää taas suoraan sanotusti vituttaa katkoa ja yhdistää uudestaan.

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomannut saman

      Vaihdoin maaliskuussa soneran tökkivän netin saunalahden, ainakin meidän katvealueella, paremmin toimivaan nettiin. Kauhukseni huomasin että lähes joka kolmas päivä on "pääsy estetty luvattoman käytön takia". GRRR Ärsyttäväää. Koskaan ennen ei ole ollut "banni" päällä missään .

      • Saunalahti sucks

        Tuota Saunalahden mobiililaajakaistoihin liittyvää banniasiaa onkin käsitelty mm. tässä ketjussa:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/11386261

        Eli teillä, siis aloittajalla ja sulla "huomannut saman" lienee Saunalahden mobiililaajakaista, päätellen siitä että teillä on aiheetta banni päällä.

        Saunalahti säästösyistä laittoi mobiililaajakaistoihin NATin eli useampi käyttäjä jakaa saman IP-osoitteen ja jos joku muu saa bannin, olette tekin bannissa vaikka itse ette olisi tehneetkään mitään ikävää!

        Samaa asiaa muuten näköjään käsitelty myös täällä:

        http://yhteiso.elisa.fi/t5/Yleinen-keskustelu/Operaattorit-rajoittaa-sananvapautta/m-p/276800#M25471


    • Rantasaunalahti

      Ei tää sivusto toimi kohta saunalahdella ollenkaan. Nytkin piti 5 kertaa yhdistää uudestaan ja kun joka kerralla kuitenkin ip vaihtuu. Veikkaan että syksyllä täällä ei kommentoi ykskään saunalahtelainen.
      Mites eikös ne Proxyt jolla mm. pysty kattoo viime vuonna lätkää suorana youtubesta niin eikös ne muuta ip-osoitteen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      273
      10103
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      216
      5809
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      169
      5326
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4959
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      11
      3231
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      4
      2618
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2509
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2319
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      374
      2129
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      27
      2025
    Aihe