ruuhkat niiralan ylityspaikaissa tällä viikolla?

mikähän tällä kertaa mättää iivanan puolella tullissa, kun jonot yletty eilenkin aina suomen tulliin asti?

ja trolleille tiedoksi tämä ei ole hätäisen tankkarin vuodatus..;)
2153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niitten tietokoneet taitaa olla sekaisin. Yli viikko sitten kävin. Kysyi tullimies, että ensimmäistä kertaako, vaikka viimeisestä käynnistä pari päivää. Ja taas räpläsi auton tiedot uudestaan koneelle ja se kesti pitkään. Myös minua edelläolevalla sama juttu, jne..

Äänestä

No se on Putin nimi siellä rekisterissä kummittelemassa siksi hidastelee ?? Ei siellä tartte olla kuin yönyli päivitys niin vanhat tiedot on kadonneet jonnekin ja sekös teettää työtä nyt vähän aikaa.. kyllä se parin pv kuluttua rulettaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


värtsilä kaupoi kirjoitti:

mikähän tällä kertaa mättää iivanan puolella tullissa, kun jonot yletty eilenkin aina suomen tulliin asti?

ja trolleille tiedoksi tämä ei ole hätäisen tankkarin vuodatus..;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu