Mistäs saan selville vm. 2005 S60 varustelutason, että onko Kinetic, Momentum vai Summum? Mistään papereista merkintää ei löytynyt.
Vastaukset 4
- ämis
Merkkihuollosta vin-koodin perusteella ainakin.
- gs birotor
Katsoppa oikean takaoven tolpassa olevaa tarraa, siinä lukee varustetaso myöskin.
- Tehdaspaketit jonoon
Oma S60 (vm. 2006) on Kinetic varustetasolla ja oikean takaoven tolpan tarrassa näkyi merkintä olevan. Onko jotkut ostaneet autonsa ilman tehdaspakettia ja varusteet on kerätty lottoamalla varustelistalta? Oma on käytettynä ostettu, joten en tunne ostohistoriaa.
Kinetic on peruspaketti, jossa tulee mm. automaattinen ilmastointi, vakionopeussäädin ja aluvanteet. Momentumilla lisätään Kineticiin sähköisesti kääntyvät ulkopeilit, sadetunnistin ja pikkunippeleitä, ja sitten näiden kahden paketin päälle lisättävän Summumin tunnistaa sähköisesti säätyvästä kuljettajan istuimesta, jossa muistitoimintoja, 17" aluvanteista ja saattaa olla Bi-Xenon valotkin mukana.. - Olvo
Tehdaspaketit jonoon kirjoitti:
Oma S60 (vm. 2006) on Kinetic varustetasolla ja oikean takaoven tolpan tarrassa näkyi merkintä olevan. Onko jotkut ostaneet autonsa ilman tehdaspakettia ja varusteet on kerätty lottoamalla varustelistalta? Oma on käytettynä ostettu, joten en tunne ostohistoriaa.
Kinetic on peruspaketti, jossa tulee mm. automaattinen ilmastointi, vakionopeussäädin ja aluvanteet. Momentumilla lisätään Kineticiin sähköisesti kääntyvät ulkopeilit, sadetunnistin ja pikkunippeleitä, ja sitten näiden kahden paketin päälle lisättävän Summumin tunnistaa sähköisesti säätyvästä kuljettajan istuimesta, jossa muistitoimintoja, 17" aluvanteista ja saattaa olla Bi-Xenon valotkin mukana..Kiitos vastauksista!
Tuossa on ainakin yksi valkoinen tarra ja yksi musta tarra vasemman takaoven tolpassa. Valkoisessa tarrassa on VIN ja jotain valmistustietoa, mutta ei mainintaa mistään varustepaketeista.
Ulkopeilit ovat sähköisesti kääntyvät ja autossa on puolinahkasisusta. Eli kyseessä on ilmeisesti kinetic tai momentum? Täytynee varmistaa vielä huollosta tuon VIN-koodin perusteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741175
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan78929Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti424898Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli78890- 64788
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52773- 67747
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10738Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35672Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16570