Sunny Beachin kauppojen vaatekoot

Akat lähtee rannalle

Hei, olemme menossa nyt kesäkuussa Sunny Beachille ja aloin miettimään, että kuinka paljon kannattaakaan täältä suomesta vaatetta raahata mukana. Kuulemma hinnat todella edullisia, mutta aloin vain pohtia löytyykö perinteisiä suomalaisia kokojakin, kun naiset ovat niin pieniä siellä. Meidän matkaseurueessa kaikkea välillä M-XL. Löytyykö isompana muutakin kuin näitä perinteisiä turisti t-paitoja? Hotellimme vieressä kun on kuulemma iso Royal Beach kauppakeskus. Toivottavasti osaatte neuvoa tätä naisporukkaa :D

7

785

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • binisre

      Kannattaa käydä Burgasissa suuressa ostoskeskuksessa jos aikaa on www.burgasplaza.com Siellä on runsaasti vaateliikkeitä ja paikallisten koot ovat 2-3 numeroa pienemmät. Royal Beachin kauppaskeskuksessa on runsaasti peniä liikkeitä ,jotka kiertävät hotellin.

    • Sovituskoppi.

      SB:n basaarialueella oli ainakin viime kesänä parikin kojua, joista isompikin lady löytsi edes jotakin päälle pantavaa. Ne kannattaa katsastaa, hinnat olivat ihan OK.

      Royal Beachin kauppakeskuksessa oli todellakin pieniä putiikkeja, mutta niissä koot olivat pienet ja valikoimat rajalliset, Isompia kokoja ei ollut lainkaan. Sen sijaan hinnat olivat ihan hyvää kokoa.

      Burgasissa on luonnollisesti paremmat valikoimat. Kannattaa kuitenkin muistaa, että kesäkuussa sielläkin on vielä kesäsesonki vaatteiden kanssa menossa.

    • kusetusta!

      Sunny Beachin putiikeissa ei ainakaan edullisia vaatteita ole, vaikka kokoja löytyisikin. Kauppakeskuksista en tiedä.

    • minävuan78

      Haluaisin tietää miten kaupat muutenkin ovat tuolla auki? Ei haluaisi ihanaa päivää tuhlata shoppailuun(ja hikoiluun sovituksessa) vaan ovatko kaupat yömyöhään asti auki vai suomi-aikataulutyylistä?

    • ukjjku

      Kaupat Sunny Beachilla on auki myöhään iltaan . Burgasin lähellä oleva suuri ostoskeskus on auki ilta kymmeneen pääosin. www.burgasplaza.com

      • minävuan78

        Kiitos. Näyttää todella isolta ostoskeskukselta. Sinne siis!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5894
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4809
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4681
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4203
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe