Mistä johtuu että miehet MUKA ihailee jotakin terveydenhoidon ihmistä? Onko unelmissa sisar hento valkoinen..........Valitettavasti he ovat aivan samanlaisia ihmisiä kuin jonkun toisen alan ihmisetkin. Luuleeko miehet että heissä on hoivaajavietti ja esimerkiksi sairaanhoitajat hoitaa heitä itseäänkin? Siitäkö tuo innostus johtuu? Totuushan on että mitä työssä tekee ei kotona innosta. Sen te tulette huomaamaan kun olette tilanteessa. Kotona teitä ei miehet hoivailla kuin lasta tai sairasta!
Onhan se kumma
Harhaa niin harhaa
4195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
k a t e e l l i n e n : )
kaikki tietämäni hoitsut ei tosiaan vapaalla mitään hoivaviettisiä, päinvastoin. Aika karskia porukkaa.
Rankka työ vaatii rankat huvit, niinhän sitä sanotaan. Ehkä kaikki hoitsut eivät ole kutsumusammatissa vaan tekevät sitä työtä missä töitä riittää. Luulenpa ettei kaikki myyjätkään ole iloisia ja palevelualttiita vapaalla ollessaan. Eikä hoitsuna pärjää, jos on liian herkkä ja tunteikas luontojaan, aika äkkiä palaa loppuun, pitää olla vähän karskimpi luonneltaan, että kestää sen alan työt.
noita asioita voipi yleistää jonkun ammatin perusteella. Mut joo ehkä sille alalle suuntatuu jotenkin humanistisemman ajatusmaailman edustajat kuin esim. teknisille aloille,