Mä ostin viimeksi mun luottokortilla peliaikaa helmikuussa ja pelasin jonkin aikaa, kunnes kyllästyin ja pelaaminen väheni ja sitten tuli "tauko". Pari päivää sitten kuitenkin huomasin, kun kattelin tilitietojani, että mun kortilla on tehty Blizzardilla ostoksia maaliskuussa ja nyt huhtikuussa sen 13 euron verran. Olin tietty, että mitä helkkaria ja halusin ratkaista ongelman. Tietty mun account oli lukittu, enkä muista mun turvakysymyksen turvavastausta. Myöskään se toinen vaihtoehto ei käynyt, kun se itse peli on myös digital purchase. Mietityttää kuitenkin toi, et voiko Blizzard "vahingossa" veloittaa aina automaattisesti mun kortilta sen 13 euroo, kun peliaika sattuu loppumaan. Ja kun toi accountikin on lukittu, niin en tiedä mitä helkkaria teen. Puhelinlinjat on offline. Mietin, oisko kellään muulla ollu samanlaisia ongelmia? Ja saako nuo menetyt rahat takaisin jotenkin, kun en kuitenkaan itse ole noita ostoksia tehnyt, saati lupautunut mihinkään "automaattiseen velotukseen"?!
Blizzard veloittaa kortilta automaattisesti!
6
333
Vastaukset
- try_hrdr
1) et saa rahojas takasin (et osaa lukea englantia sen vertaa että ymmärtäisit että ne maksuttaa niin pitkään kunnes peruutat tilauksen)
2) kirjota blizzardin supporttiin viestin että saat accos takas
3) kun saat accounttis takas peruuta kuukausimaksu ettei ens kuus rahat mee
4) elä ole idiootti tulevaisuudessa, melkein kaikissa netistä tilattavista kuukausimaksuissa on samallainen automaattinen veloitus
welcome to the internetz :) - James POT
Mitenkäs tuo automaattinen tilaus oikein peruutetaan? Riittääkö, että poistan kortin tiedot tuolta battle.netin sivuilta vai mitenkäs tuo käytännössä toimii. Tilasin tuon pelin ja sain kuukauden peli aikaa. Kortin tiedot ylhäällä tuolla battlenetissä.
Kiitos vastauksista... - sdarfwe
mee omaan account sivulle, manage account peli mikä se liekää, ja sieltä cancle sub'
- Lollottaja
- 1+18
Näitä ref-linkkejä ei kannata klikkailla. Harmi ettei täällä kukaan moderoi, niin näitä saa levittää miten huvittaa.
- awdhjfdhgf
ref-linnki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2481813Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys131282Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2081213Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851105Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60903TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18884- 62865
- 51826
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61783Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126780