Tiedustelisin sellaista asiaa, että onko olemassa 64 m2:n kolmioita tai mikä on kolmioiden pienin koko - onko sellaista?
Päivää, asuntomiehet ja -naiset!
asunton
6103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On olemassa jopa 45 neliön kolmioita, esim. läntisellä papinkujalla helsingissä(vanha talo). Tuonkin alle voidaan mennä, koska 29 neliön kaksioitakin on.
Oho! Tuo lienee vanhojen talojen erikoisuuksia? Onko nykyisissä rakentamismääräyksissä mitään alarajaa huonekoolle?
Alle 50 neliöisiä komioita löytyy. Alla otos Helsingistä minkä löysin www.asuntojenhinnat.fi palvelusta. ( myyty viime vuoden aikana ).
Lauttasaari 3 h, kk 47m2
Tammisalo 3h, kk 46m2
Kallio 3h kk kph 45m2
Roihuvuori 3h,kk,kph,wc 42m2
Punavuori 3h k 41m2
Viime viikon Seiskassa oli juttu, jossa tämä Nykäs Masan viimeisin vaimo muutti yhteisestä kodista 20 neliön kaksioon Punavuoressa. Ihmettelen, kun on ihmettelemistä jo 20 neliön yksiössäkin :O
Muuttiko vuokralle vai ostiko oman?
Vuokrat on ihan sikakovia punavuoressa (HKI)
28 neliön kaksio se oli kyseessä, aika pieni kyllä sekin, mutta vanhoissa ei Wc tilat päätä huimaa.