Parolassa koirien myrkyttäjä

???

http://www.poliisi.fi/poliisi/kanta-hame/home.nsf/pfbd/12D5695FB4697CF8C2257B4E0036ED69?opendocument

Parolassa on kolmen viikon aikana levitelty tien varsiin ja koirien ulkoilutuspaikoille myrkkysyöttejä. Maaliskuun lopussa on kaksi saman perheen koiraa kuollut syötyään jotain. Toisen koiran eläinlääkäri avasi ja totesi suolistossa runsasta verenvuotoa. Tämä viittaisi rotanmyrkyn tapaiseen aineeseen. Viime viikon lopulla löytyi Vähänummentien ja Katajatien paikkeilta raakoja lihapullia.

5

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuvittelua

      jaaha taas onkoiraihmisten lempiaihe noussu esille.millä haetaa julkisuutta tätä ihmeanetta ei ikinä löyry mistää mutta aina sillä tapetaa koiria kolme viikkoo on parolassakiin myrkkysyöttejälevitelty.mutta ei niitä todisteeks löyry.ja jos lihapullia jostai löytyy luulis ottava taltee tutkittavaks.koirattomia ihmisiä ja naapureita syyllistetää.ei kaikki osaa pitää elämiä tai lapsia.niitä hakataa potkitaa ku räsynukkee.kyl siinä ihminenki saa sisäisiä verenvutoja saati koirapsykolokiset testit pitäs olla jos eläme tai lapse hommaa.sit ku saatas pitäviä toristeita koiraa tutkimalla nii ei se omistajaa kiinnosta.jos koiraa hihnassaulkoiluttaa mite ihmeessä se hotii myrkkysyöttejä omistaja huomaamatta..oikeesti ei oo mitää toristeita vaan vilkaan mielikuvituksen tuotetta..

    • rotanmyrkky

      nyt on joku neitipoliisikin sortunu ropakantaan.jutussa ei oo mitää tolkkua.kolmen viikon ajan on parolassa muka levitetty myrkkysyöttejä.että hä. kuinka ihmeessä on laskettu että nyt viikon ajan levitetty,kahden viikon, ja nyt on kolmen viikon ajan levitetty myrkkyjä.hölyn pölyä .neiti höpöttää että on konkreettistaki näyttöä.hä luultavasti kuolleet koirar ovat totta,ja perheellä suuri tuska, sitä ei voi kieltää.mutta mihi nää on kuollu on toinen juttu. samoja sairauksia kuin ihmisillä. onko saanu sydän halvauksen, vai kuollu vanhuuteen tai sokeritautiin jopa kananluihin.vai onko auto tölvässy.annetaan kuitenkin selkeesti ymmärtää että ei muuta voi olla kuin rotanmyrkky.koira ihmisen jatkuva fantasia.jollei sulla oo koiraa niin vihaat niitä.neiti poliisille toimitan hameen ja huulipunan henkilökohtaisesti.luonnollisesti neiti poliisi on mys koiraihminen.

    • hauhau ja hau

      itsellä myös koira, säälittäviä sairaita nuo myrkyttäjät, mutta jokainen koiran omistaja hankkiessaan voisi ajatella myös sitä, että mitä koiralle opettaa?se oppii myös sen, että ei ota vieraalta, eikä myös lattialta tai maasta, ennenkuin saa luvan.opetetaanhan lapsiakin,nekin laittaa suuhunsa maasta mitä vaan, uskomattoman moni ihminen ei vaan jaksa opettaa koiraa millään tavalla...silti myrkyttäminen on väärin, ja taatusti jos tietää saisin kuka tai ketkä, niin olisi yksi juttu mitä voisi tehdä:)

    • näitähän riittää

      On kuulemma myös Hämeenlinnassa myrkyttäjä liikkeellä. Poliisi tutkii asiaa.

    • njj

      hhghjjbhh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      129
      4388
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3072
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2564
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2131
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      259
      1723
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1639
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1567
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1456
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1440
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1211
    Aihe