Hei.
Onkos missään Orimattilassa polkupyöräkorjaamo? 9-vuotias haluaa talven jälkeen pyöräillä kouluun ja pyörä tarvitsee huoltoa. Mm. vaihteet sökönä.
T. äiti
Polkupyöräkorjaamo?
14
6653
Vastaukset
- KOKEMUSTA ON
HEI.ORIMATTILASSA SELLAINEN KUIN JARI LAITINEN,KORJAA PYÖRIÄ JA NOUTAA NE IHAN KOTOAKIN ASTI.ALUELEHDESSÄ ILMOITTAA USEIN.
- .-.
On vissiin Orimattilan pienkonekkin alkanu niitä, ainakin jossain määrin korjailemaan ja huoltamaan?
- kätevä mies
Kalliita kun perkeleet, tuollainen vaihteiden säätö olisi ollut pikkujuttu tehdä itsekin jos edes hiukan on teknistä tietämystä ... mä olisi laittanut tuollaisen vaihdejutun ihan kädenkäänteessä ja hinta olisi ollut vaikkapa 10 euroa ... ja jos en olisi pystynyt laittamaan, siis jos siellä olisi joku oikea vika johon hankittava varaosia niin sit se ei tietenkään maksaisi mitään --- mutta tuossa on nyt todennäköisesti vaan säätöhommista kyse ... pikkujuttu mutta nämä korjaajat ottavat siitä joitakin kymppejä.
- pyörä kuntoon
Kiitos teille!
T. Onnellisen pojan äiskä.
PS. Kiitos kun rehellisiä ihmisiä on vielä olemassa. - yökkö1
no en ainakaan Tönnöön vie enään ikinä!!! Vein vaihteiden korjaukseen, takaisin hakiessa pyörään oli tehty täys keväthuolto, vaihdettu rengas sekä rikkinäinen poljin (joka ei todellakaan haitannut ajoa) !!! Ei minkäänlaista soittoa että voiko kyseiset hommat tehdä??? Hinta oli muutamaa kymppiä vaille samanmerkkisen uuden pyörän hinta!!! Outoa toimintaa......:(
- Mekaanikko
Persaukisten vänkääjien ei tarvitse käyttää korjaamoa. Voivat korjata romunsa ihan itse.
- Varoitus
Ikävä kokemus minullakin. Luotettavan tuntuista mutta lopulta hyvinkin epämääräisen oloista toimintaa. Tehkää tarkka sopimus siitä, mitä tehdään, millaisia osia käytetään jne. Tutkikaa tarkasti vaihdetut osat ja lasku hinnat paikan päällä ennen kuin maksatte, ja varmistakaa, että laskuun tulee maksettu-kuittaus. Jos jotain tehty vastoin sopimusta tai muuten oudosti, viisainta reklamoida heti.
- Gmanne
Hennassa on hyvä korjaamo ja sieltä saa ostaakin älykkäitä viksu-pyöriä jotka kulkee ajatuksen voimalla.
- kiitosetukäteen
Onko antaa yhteys tietoa Hennan korjaamoon? Voisimme viedä pyörän sinne samalla kun menemme asemalle josta junalla Helsinkiin.
- Gmanne
kiitosetukäteen kirjoitti:
Onko antaa yhteys tietoa Hennan korjaamoon? Voisimme viedä pyörän sinne samalla kun menemme asemalle josta junalla Helsinkiin.
Puhelinnumero on 041-1234 567. Sähköposti: [email protected]
- kiitosjoetukäteen
Gmanne kirjoitti:
Puhelinnumero on 041-1234 567. Sähköposti: [email protected]
voi harmi kun ei saa yhteyttä. Ilmoittaa ettei numro ole käytössä ja sähkö posti osoite palauttaa? Onko osoitetta sinne korjaamolle?
- Raineritäss
Mull on kymmenkuntaa JopoaEri värisiä.Maksaa vaan viisymppiä.Osta huva veli miulta.
- Bernhard.g.Tötterström
Ime mun slaikkaa homppeli. Tanan pussihousu
- Jopomopo
Perustava Oy korjaa myös hyvään hintaan. Sieltä saa myös retkikirveen kaupan päälle, jos vie useamman pyörän kerralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006484
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283260Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761774- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471023Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879