TK:n katto vuotaa.

http://www.ylakainuu.fi/Uutiset/1194807742029/artikkeli/vesi tiputtaa katosta terveyskeskuksessa.html

Tämä ei tiedä hyvää potilaille, saatika työntekijöille.

Pitäisikä Puolangan lailla tehdä uusi terveyskeskus?
26735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

paikallinen yritys ahnehtii kaikki urakat ja KAIKKI menee sittem päin mäntyä

HERÄTKÄÄ KUNNAN SURKEA TEKNINEN VIRKAMIESJOHTO JA LAUTAKUNTA !!!!!

Äänestä

Millä tasolla on rakennusvalvonta kunnan puolelta näissä kunnan rakennus- ja saneeraustöissä ??? Työnjohto ? Ammattitaito ?

Äänestä

Oliskohan aika pistää nämä suomussalmen suuret vaikuttajat toteemiksi kiantajärvelle jäänlähtöveikkaukseen, vappuna tolppaan kiinni keskelle kiantaa ja katsotaan rannalta milloin hatut häviää aaltoihin.

Eipä tuo oo ainut katto joka vuotaa, pottaa alle vaan.

Äänestä
  • lähes joka virman katto vuotaa ja monesta kohti

    Äänestä

Muttaeikö TBn yksityisenä yrityksneä pitäisi itse huolehtia kattonsa kunnosta?

Äänestä
  • Aloittajahan kirjoitti vuotavasta,Terveyskeskuksen katosta,ei Tb,n ja siinä onkin
    melkoisen suuri ero asiana.

    Äänestä

mutta teepee parlamentti voes tämänkin paremmmin hoetoa ku vätykset virastokvaulla

Äänestä

Aina ostetaan palvelu paikalliselta yrittäjältä, joka on jo vuosien saatossa huomattu, että se ei ole suinkaan se parhain. Kalliiksi tulee meille veronmaksajille joka vuosi repostella paikkoja auki ja taas kuivatella ja korjailla, (ei ne kait nuin perusteellisesti ees tee, maalia vaan päälle ja hyvä tulee). Milloin ymmärtävät "kunnanherrat", että ostaisivat laadukasta ja ammattitaitoista palvelua?? Käyttäisivät meidän veromarkat asiallisesti. Jos maksaisi vähän enemmän sillä hetkellä, tulisi varmaan vuosien saatossa rahat takaisin, kun ei tarviisi joka vuosi korjailla. Eikö tämä uusi kunnanjohtaja voisi sanoa mielipiteensä, kun nuo kunnan ukot näkyy olevan vähän jäissä tällaisten asioiden suhteen. Tällainen varojen haaskaaminen ei missään nimessä ole kuntalaisten etu!!

Äänestä

Eipä ole uutta, joutaisi purkaa koko laitos. Homeessahan se on va kun ei assielle mittään tehhä...

Äänestä

NO NIIN, nythän siellä on valtuustossa ja kunnanhallituksessakin terveyskeskuksen työntekijöitä, montakin...
katsotaan nyt .......

SAATTEKO MITÄÄN AIKAAN VAAN ONKO SE TUULU HEILUTELLUT
TEIDÄN...KIN HUULIA ???????


saatteko siis teknisen puolen vastuuseen ja urakoitsijan...
ja kuinka se kylpyläkin myöhästyy... ???

OTTAKAAPA JULKISESTI KANTAA...
epäilen kyllä, jos vertaa mitä ootte saanu aikaan,
toivottavasti olen väärässä

Äänestä

lapset kertoo että kk:n koulukin vuotaa...hieno homma,huoh

Äänestä

Ammattikoulun katto vuotanut vuosikausia,isännöitsijä S.K TIETÄÄ,mutta ei
välitä.

Äänestä
  • Katsopas seuraavalla kerralla liikuntasalin kattopaneelien lomaan... On meinaan kasvustot jo hyvässä vauhdissa...

    Äänestä

Kunnassanne on hyvä veli -järjestelmä; sulle, mulle, sulle mulle,....

Äänestä

Kaameaa mitä palvelua sain taas terveyskeskuksen potilastoimistossa. Onko
tosi että immeiset voi olla niin ynseitä.

Äänestä
  • Homeen vaikutusta!!

    Äänestä

  • Jos olet saanut epäystävällistä palvelua terv.keskuksessa,niin Sinulla on oikeus ja velvollisuus siitä tehdä kirjallinen valitus potilasasiamiehelle. Potilasasiamies täytyy löytyä jokaisesta terveyskeskuksesta.

    Ystävällinen ja asiallinen palvelu kuuluu JOKAISELLE terveyskeskuksen työntekijälle - siis JOKAISELLE .

    Vain asioihin tarmokkaasti puuttumalla, niihin ehkä saadaan jonkinlaista muutosta.

    Äänestä

  • Ex-hoitaja kirjoitti:

    Jos olet saanut epäystävällistä palvelua terv.keskuksessa,niin Sinulla on oikeus ja velvollisuus siitä tehdä kirjallinen valitus potilasasiamiehelle. Potilasasiamies täytyy löytyä jokaisesta terveyskeskuksesta.

    Ystävällinen ja asiallinen palvelu kuuluu JOKAISELLE terveyskeskuksen työntekijälle - siis JOKAISELLE .

    Vain asioihin tarmokkaasti puuttumalla, niihin ehkä saadaan jonkinlaista muutosta.

    Niillä on toisinaan siellä vain sellainen tapa, että ynseilevät. Ovat joskus aika tympeitä. Heitä joku vitsi kulkiessas niin kyllä ne siitä heltyy.

    Ja jos siellä katto vuotaa niin kyllä sen tekninen puoli pian kuntoon laittaa.

    Äänestä

Mitä! Onko TB:llä hometta?

Äänestä
  • Hornetti oli alkuillasta!!

    Äänestä

mitä sanoo terveyskeskuksen "vireät" luottamushenkilöt,,,
ei mitään vai ?????????????????????????????

Äänestä

Kuhan saavat sen uimahallin joskus valmiiksi niin sittehän sitä voikin ruveta jo korjailemaan toisesta päästä,ja niin siinä välissä uus,vanha,vanhempi paloasema onkin jo homeessa ja sitten seuraavana on vuorossa tallipuoli,katto vuotaa.
Tomerampi ote kunnalla pitäsi olla asioihin,van mitä se hyvejää kun palakka luistaa muutennii.

Äänestä

Tosi on.

Äänestä

Minne puuttui Vesan ja Martin rohkeus kiivetä katolle?Sormella on helppo osoitella.

Äänestä
  • Mitä se sinne ennää hyvejää kiivetä kun näkkee että vuotaahan se,tyhniä kyselet tollo

    Äänestä

kautta aikojen asiantuntemattomin tekninen lautakunta nyt sumppisalmella, tosi on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolissaan olija. kirjoitti:

http://www.ylakainuu.fi/Uutiset/1194807742029/artikkeli/vesi tiputtaa katosta terveyskeskuksessa.html

Tämä ei tiedä hyvää potilaille, saatika työntekijöille.

Pitäisikä Puolangan lailla tehdä uusi terveyskeskus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu