Päijänteen hauskat satamat ?

" Pojat"

Aateltiin kaverin kanssa lähteä täältä "ylävesiltä" päijänteelle nyt kesällä juhannuksen aikoihin ja olla noin 4 viikkoa. Mitkä olis hyviä satamia, siis semmoisia joissa jotain tapahtuu..tanssia, karaokea, muuta mukavaa ? Ja onko esim. viikonloppuina extrajuttuja ?
Luonnonsatamat kierretään kaukaa !

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • purjesetä

      Jos haluatte muuta mukavaa niin Ykskoivuun saunomaan.

    • Van Der Örkki

      Sitä Åke Karan laulutaidetta ei taida Päitsyn satamista löytyä muualta kun Padasjoelta ja Korpilahdelta sieltä kylän puolelta. Saattaapa Sysmässäkin joku KaraÅke-räkälä löytyä. Parempi olisikin kun pysyisitte vaikka näissä kolmessa satamassa örveltämässä ja laulutaitojanne esittelemässä, me muut saisimme nauttia rauhassa päivänteen luonnosta ja rauhasta.

      • pojat"

        Örkki. Sinun kannattaa opetella lukemaan...ja kirjoittamaankin ! Emme ole tulossa häiritsemään PÄIVÄNTEEN luonnonsatamiin. Kiitos muista vihjeistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe