että Windows 8:sta tulee normaali PC-järjestelmä:
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288557689859.html
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288557689859.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitäs epänormaalia tässä kasissa nytkään on? Mielikuvituksettomat, kädettömät ja peukalottomat tollot ei vaan osaa eikä tajua miten innovatiivinen ja hieno tämä kasi on. Itketään yhyy kun ei saa widgettejä seiskaan mutta kasissa kun niitä on täyslaidallinen niin sekään ei kelpaa
Miksi asia käy noin hermoon? Hyvähän se on että on vaihtoehtoja.
Tabletille se W8-laatikkoröykkiö on tehty.
Näkeehän sen heti.
Niin on. Linuxit on oikea vaihtoehto, ei mikään kasin modifiointi idiooteille sopivaksi. Tai Mac
Ubuntukin on tehty tableteille, näkeehän sen heti.
Totta, ja samankaltaista palautetta on tullut canonicallekkin upuntusta kuin W8:sta MS:lle. Distrowatchin listalla enää puolet mintin sijoituksesta.
Distrowatch on joku ropellipääsivusto. Sitä seuraa lähinnä sinä ja sitten tuo "Windows 8" nimimerkillä liikkuva hihhuli joka yrittää opetella tietokoneen kasaamista.
No nyt tuon voi sitten asentaa normaaliin työpöytäkoneeseenkin.
Olisivat kuunnelleet käyttäjiä aikanaan kun esiversiot tulivat kokeiluun. Minä olisin voinut tuon heille neuvoa.
Microsofthan ei ole koskaan arvostanut käyttäjien mielipiteitä vaan jääräpäisesti pakkosyöttäneet omaa näkemystään, toimi ehkä 10 vuotta sitten mutta ei enää tänäpäivänä. No, Microsofthan elää menneessä.
W8 johtui Ballmer natsista joka ei kuunnellut ketään ja katastrofaalisesta myöhästymisestä kännykkäkisassa. Siksi pakkometro 8 tietokoneissa joka meni perseelleen.
mikki$otkun aivopesemä heebo sanoo pallomerta natsiksi? Nyt tuli potkut!
Missä windows - Siellä kaiken toivon saat heittää.
Windows vie ajan, hermot ja työtehon. Päivän päätteeksi vielä rahatkin tililtä. Sellaista se on elämä winkura maailmassa.