Siirsin tämän tuolta luonto sivustolta. Sivustolla on todella tasokasta luontokuvausta eteläisen naapurimaamme puolelta.
Kameroita on hieno seurata. Todella upeeata Itse seurasin talvisyötöt merikotkille, haikarakamera on mielestäni aivan ykköstä!
Pöllökamera: haudonta alkanut en tiedä milloin
http://www.looduskalender.ee/node/16198
Haikarakamera: uusia kattohaikarat (upeat) pesintähommissa ei vielä munia
http://www.looduskalender.ee/node/16346
Merikotkan pesä:käytössä jo pidempään haudonta alkanut 14.3
http://www.looduskalender.ee/node/15882
Sivustolta löytyy muitakin luontokameroita, mutta talvisyöttöpaikkojen kamerat ovat pois käytöstä.
Oikeat luontokamerat
katso ja ihmettele
1
878
Vastaukset
- on tää
Katsoin ja eniten ihmettelen lintutuntemustasi. Haikarakamera ei kuvaa kattohaikaraa vaan mustahaikaraa, joka elelee metsissä eikä ihmisten 'nurkissa'.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998