El Gouna 22.4

matkaan lähden

Olemme lähdössä El Gounaan ja haluaisinkin nyt kuulla siellä käyneiden mielipiteitä ja vinkkejä =) Hotellina Rihana Resort, onko millainen?

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • akkuna2

      Vajaa 2 v. sitten olimme. Tykättiin kyllä, mutta monta muuta egyptiäistä paikkaa nähneenä oli pliisu. Mutta, hotelli oli tosi siisti, palvelu erinomaista. Ruoka hyvää, melkoisen egyptiläistä, tykkäsin. Ystäväperheen emo sanoisi NAM. Ruokavaliot huomioitiin hyvin pienten selkkausten jälkeen. Meidän käydessä joulukuussa laguunien vesi oli jäätävää, mutta nyt varmaan tosi lämmintä. Hotellin bussilla käytiin merellä. Kannattaa "ystävystyä" paikallisen tuk-kuskin kanssa, käydä ajelulla ja sopia seur. päivälle menot. Hyvin pelaa, ainakin meille sattui hyvä tyyppi, vei sellaisiin paikkoihin mihin ei muuten olis älytty. Pieni varaus siinä, että hyvä veli järjestö pelaa. Viikoksi puuhaa riittää, paikka tosi ihana. Minä kerran käyneenä voisin mennä uudestaan. Egyptiin rakastuneena perheenä, kaikki egyptiläinen on ihanaa ja viihdytään. Mutta se tosi paikallinen puuttuu. Mutta menkää ja nauttikaa, rakastan egyptiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      328
      2737
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2475
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2222
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1692
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1492
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1338
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      89
      1172
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe