Olemme lähdössä El Gounaan ja haluaisinkin nyt kuulla siellä käyneiden mielipiteitä ja vinkkejä =) Hotellina Rihana Resort, onko millainen?
El Gouna 22.4
1
146
Vastaukset
- akkuna2
Vajaa 2 v. sitten olimme. Tykättiin kyllä, mutta monta muuta egyptiäistä paikkaa nähneenä oli pliisu. Mutta, hotelli oli tosi siisti, palvelu erinomaista. Ruoka hyvää, melkoisen egyptiläistä, tykkäsin. Ystäväperheen emo sanoisi NAM. Ruokavaliot huomioitiin hyvin pienten selkkausten jälkeen. Meidän käydessä joulukuussa laguunien vesi oli jäätävää, mutta nyt varmaan tosi lämmintä. Hotellin bussilla käytiin merellä. Kannattaa "ystävystyä" paikallisen tuk-kuskin kanssa, käydä ajelulla ja sopia seur. päivälle menot. Hyvin pelaa, ainakin meille sattui hyvä tyyppi, vei sellaisiin paikkoihin mihin ei muuten olis älytty. Pieni varaus siinä, että hyvä veli järjestö pelaa. Viikoksi puuhaa riittää, paikka tosi ihana. Minä kerran käyneenä voisin mennä uudestaan. Egyptiin rakastuneena perheenä, kaikki egyptiläinen on ihanaa ja viihdytään. Mutta se tosi paikallinen puuttuu. Mutta menkää ja nauttikaa, rakastan egyptiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot473508Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702329
- 182191
- 502108
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171475