Moi.
Koneelle kertyy kaikkea joutavaa roinaa.
Mitkä ovat turhia tiedostotyyppejä, jotka voisi ajoittain tuhota pois kovalevytilaa viemästä?
chk? sv$? mitä muita on?
Asiallisia vastauksia, kiitän...
TURHAT tiedostotyypit?!
6
666
Vastaukset
- opa
Kaikki mitä tuo poistaa on turhaa
http://www.majorgeeks.com/download4191.html- Kokeilija
Kokeilin sitä Doctoria, 3 turhaa löytyi:
Divago Surfairy
Alexa Related
Dialer Unknown
Rekisterieditori ei löytänyt näitä.
Mitä näille pitäisi tehdä?
- xp10
ehkä paras. Olen käyttänyt sitä muutaman vuoden ja se on myös suomenkielinen, tehokas ja turvallinen!:
http://personal.inet.fi/business/toniarts/ecleans.htm- Kokeilija
Niin, hirveesti löytyy turhaa... mutta voiko poistaa?
Omalla vastuulla siis? - vastuu
Kokeilija kirjoitti:
Niin, hirveesti löytyy turhaa... mutta voiko poistaa?
Omalla vastuulla siis?ohjelman käyttäjällä ja sitä paitsi itsehän sitä jokainen tietää mitkä ohjelmat ovat turhia, en minä tiedä mitä ne ohjelmat on todenneet turhiksi olen luottanut siihen ,että ohjelman tekijä on suunnitellut sen turvalliseksi. Eipä ole järin paljon turhaa koneella, kun aktiivisesti käyttää.
- Make
Kokeilija kirjoitti:
Niin, hirveesti löytyy turhaa... mutta voiko poistaa?
Omalla vastuulla siis?HUOM! Jos käytät EasyCleaner-ohjelmaa niin tarkista että versio on 2.0.369 tai uudempi, koska vanhemmat versiot aiheuttavat ongelmia WinXP:ssä.
Ohjelma löytyy esim. tuolta:
http://personal.inet.fi/business/toniarts/ecleans.htm
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/muut_ilmaisohjelmat.htm
HUOM! Duplikaatteja ei ohjelmalla kannata poistaa koska seurauksena voi olla koneen sekoaminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637