Hei
Minkälainen paikka on päiväkoti Agape? Lapseni haluaisi päiväkotiin pitkän kotirupeaman jälkeen ja harkitsen paikkaa.
Haluaisin kuulla vanhempien ja ex-hoitolasten kokemuksia ko. paikasta. Saako lapsi hyvää, turvallista ja arvostavaa opetusta ja kohtelua? Onko henkilökuntaa tarpeeksi? Miten vanhemmat otetaan huomioon? Miten kriisitilanteista selviydytään?
Etukäteen asiallisista vastauksista kiittäen.
Päiväkoti Agape- kokemuksia?
8
1804
Vastaukset
- SatuSateenkaari
Moikka! Meillä molemmat lapset käyneet päiväkoti Agapessa ja sen jälkeen Suur-Helsingin kristillisen koulun. En kyllä voisi olla tyytyväisempi. Parasta on, että nyt kun lapset ovat aikuisia, heidän parhaat ystävänsä ovat vieläkin päiväkoti Agapen ajasta asti tulleet ystävät. Olen kiitollinen että päiväkoti ja koulu ei ollut uskonnollinen paikka, vaan lapset saivat olla uskossaan vapaita. Ei tullut pakkopullaa uskon asioista.
- Anonyymi
Nuorimmam lapsemme kanssa juuri muistelimme päiväkotiaikaa Agapessa. Päiväkodinjohtaja/ eskariope Anja on niin lämpimässä muistossa ja ihania askarteluja ollaan säilytetty muistoksi. En voi sanoin kuvailla sitä kiitollisuutta, kun lapset saaneet kasvaa kristillisessä päiväkodissa ja koulussa. Ei kyllä ole mitään huonoa sanottavaa päiväkoti Agapesta.
- Anonyymi
Turvallinen hoitopaikka, hyvät opettajat, tuntuu, että aidosti välitetään. Kiva, että on vähän pienempi päiväkoti , yhteensä joku 28 lasta.
- Anonyymi
Oli pakko kirjoittaa, koska olen niin otettu siitä, miten ammattitaitoisesti ja iloisella mielellä henkilökunta on hoitaneet lapsia ja päiväkotia koko pandemian ajan. On koko ajan tuntunut turvalliselta viedä lapsia. Meillä kaksi lasta käy, ja viihtyvät. Ruusuja henkilökunnalle.
- Anonyymi
Mä haluun kans kertoo, että oon ollu työkokeilussa Suur-Helsingin kristillisessä koulussa ja päiväkoti Agapessa, ja oon siitä ajasta niin kiitollinen. Olin loppuunpalanut ja työkyvytön monen raskaan ja kovan työvuoden jälkeen ja ajattelin, etten enää ikinä voi tehdä työtä. Onneksi tulin. Ilmapiiri oli sen verran turvallinen ja kiva, että sain itseluottamuksen takaisin nyt olen taas ihan työelämässä. Tietenkään kaikki ei missään ole täydellistä, mut se että siellä oikeesti yritetään harjoitella rakkautta toisia kohtaan, se on niin opettavaista ja mahtavaa. Varmasti laittaisin lapset tonne. Tulen aina olemaan kiitollinen siitä ajasta.
- Anonyymi
Suosittelen. Lapset olivat edellisessä päiväkodissa tosi arkoja ja usein itkuisia kotona. Päiväkoti Agapessa rentoutuivat ja muuttuivat puheliaiksi ja normilapsiksi. Kiitollinen!
Yleensä en näihin kirjoittele, mutta nyt on niin kiitollinen olo. Jouduimme ottamaan lapsemme pois kunnallisesta päiväkodista, oli sen verran rauhatonta. Viime tinkaan saatin paikka Päiväkoti Agapessa ja olemme olleet todella onnellisia että lapsi pääsi Agapeen ja kaikki on alkanut niin hyvin. Siellä todella vallitsee rakkauden ja välittämisen ilmapiiri ja sinne voi aina huolettomin mielin jättää lapsen.
Huojentunut äiti- Anonyymi
Teen hommia lastenhoitajan sijaisena. Pompin ympäri Helsinkiä, Espoota, Vantaata. Agape on paras. Se on mulle koti. Asiat toimii, on ihan erilaista. Oon harvoin väsynyt työpäivän jälkeen siellä, se rakkaus, se on parasta. Syy miksi minusta tuli lastenhoitaja on, koska aloitin nuorena sijaisena Agapessa. Valtav kiitos Agapen porukalle 💞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3182923Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä562655- 1201712
- 1181440
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301293PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691090
- 741089
- 701030