Kaikki menomestat kävelymatkan päässä eikä edes kallis. Poikamiehen unelmakämppä! http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/7708811
Upea poikamiesboksi, tämä menee heti!
Heti ostamaan
26315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Alta 5tonnia/neliö.
Ei vain taida palstan "poikamiehet" olla ostolaidalla..
Jospa tämäkin olisi jo syksyllä -70%
Melko suoraan nämäkin asiat nykyään ilmaistaan. "Lisäviihtyisyyttä tuo asukkaiden ylläpitämä yrttitarha". Kun on kyse Kalliosta, niin ei tarvinne kertoa, mistä "yrteistä" on kyse...
Tämän palstan poikamiehilla ei ole tuollaiseen varaa. Joku pieni yksiö itä-Helsingistä, hyvä jos sellaisen saavat.
Lähellä on myös piritori ja pukkkoBulevardi, mainio sijnainti, neulatkin vaihdetaan ihan kulman takana.
Siis puukkobulevardi..
jäädä myyntijunasta.
Erinomainen sijainti, talon alakerrassa on kapakka ja Vaasankadulla niitä on vaikka millä mitalla. Puolen kilometrin säteellä on kymmeniä kuppiloita, poikamiehen unelmapaikka.
Se poikamies joka tuon ostaa tuskin haluaa käydä heinähatussa tai muissa alueen baareissa.
Jos ostaa tuon asunnon niin eiköhän silloin käy sielläpäin kapakoissa. Jos tahtoisi keskustan kuppiloissa käydä ostaisi kämpän keskustassa. Tuohon hintaan saisi yksiön sieltä. Sitäpaitsi mitä vikaa Heinähatussa on, viihtyisä ravintola.
Lisäksi 50 thaihierontapaikkaa vieressä ja narkkien neulanvaihtopiste ja kaksi leipäjonoa, myöskin asuntoloita löytyy useita ja ladyboikia eli on poikamiehen paikka.
Hermanni on tuosta paikasta syrjässä, eihän siellä ole mitään. Ei ainakaan kun verrataan Kallion tarjontaan.
Kannattaa varautua PUTKISTO-remonttiin noin 50 000 eurolla vielä lisäksi ja tietenkin ne tärkeimmät, mielenterveyslääkkeet.
Ei putkiremontti tuon kokoisessa asunnossa maksa 50 tonnia, 30 tonnia lähempänä totuutta.
En ole nähnyt tänä vuonna yhtäkään putkiremppaa noin halvalla. 1000€/m2 näyttäisi olevan keskihinta. Ok, tämä siis niissä kohteissa, joihin olen tarkemmin perehtynyt, joita ei ole edes kymmentä. Joka tapauksessa yli 1000€/m2 on suht yleistä ja suurin osa jää vähän alle tonniin neliö.
Eli tuon kämpän kohdalla itse varautuisin 60k€ putkiremppakuluihin. Jos siinä onkin vähän extraa, niin se olkoon sitten vaivanpalkkaa remontin keskellä elämisestä / evakkoon lähtemisestä.
Jos samaan aikaan tehdään muitakin remppoja, voi mennä helposti yli tonnin per neliö.
Tässä päivänä eräänä otin haarukkaa vetolaatikosta, ja havahduin ahdasmielisyyteeni - siinä missä näen säilytyspaikan ruokailuvälineilleni, Helsinkiläinen kasarmivisionääri näkee yksiön, jonka voi myydä tuhansilla ja taas tuhansilla euroilla
Kannattais varmaan hyväksyä se -70% tarjous, sillä siitä seuraavat tulevat olemaan yhä huonompia. Jää luu käteen.
Putkiremontin aattona myynnissä. Nyt kannattaa myydä, niin ei tule niin pahasti tappiota. Tosin harva haluaa ostaa jos iso remppa edessä. Veikkaan että myynnissä vielä putkirempan jälkeenkin, halvemmalla yhtiövelka ostajan harteille.
Saako tuon välittäjän piiaksi vaikkapa puoleksi vuodeksi samaan hintaan? Jos onnistuu niin tehdään kaupat huomenna!
Eikös tuo välittäjä ole kiinteistökuningatar Kaisan tytär, kiinteisöprinsessa Amanda?
Rinnat näyttäisi aika isolta. Tuossahan kannattaa käydä näytöllä tsekkaamassa ne.
Älähän ny sua kiinnostaa parempikin silmänruoka, nimittäin Viva lkv on saanut uuden vahvistuksen eli Hunks ryhmästä tuttu Esko the Big E on siirtynyt kiinteistönvälittäjäksi, vau, vau.
Kallion poikamiehet kyllä innostuu.
on tauon jälkeen palannut myyntiin ja alennetulla hinnalla, kuinkas muutenkaan. Kuinka hupaisaa:) Ja putkiremppaa pukkaa yhä nopeammin. Kun on seurannut talon muiden kohteiden epätoivoista remontistapakomyyntiä, voi tuosta suoraan sanoa, että hinnasta heti vähintään 100.000e pois jos meinaa jotain saada kaupaksi.
http://www.etuovi.com/kohde/7532744
"joten tänne voit vaan kantaa tavarasi sisään ja sisustaa kodin oman näköiseksesi."
mutta sitten sivulauseessa mainitaankin aivan witunmoinen putkiremppa, joka alkaa tuossa tuokiossa ja tietää myös 800-8000% marginaalin korotteluita yhtiölainaan.
Ensimmäinen poikamiesboksini oli 16,65 neliön yksiö Hesarilta, viinakaupan korttelista joten tuo on todella hieno siihen verrattuna. Tosin onhan ihmisten elintaso noussut vuodesta 1990...
Ihanaa. Kantakaupunki!
Hahahahaha!!!!!!