Sattuuko kukaan tietämään tarkemmin, mikä on Itä- Savo lehden journalistinen raati ja ketä siihen kuuluu? Kyllä koirien ja kissojen kakkajutut ja muuta pinnallista julkaistaan, mutta otappa kantaa johonkin oikeaan asiaan, niin ei kyllä mene läpi! Yritäppä kirjoittaa jotain maahanmuuttajista tai viherpiipertäjistä tai surkeista lasten kasvattajista, niin et saa mielipidettäsi näkyviin, vaikka kaikki viestit luvataan julkaista ja maksu kyllä otetaan! Tuntuu, että yhdet ja samat kelpaa viestittelijöiksi, oikeaa asiaa harvoin näkyy!
Sensuuriako
Etäkirjoittaja
998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
räpeltäjälehti. Sensuuri on heikkouden merkki ja kyllä asioista on pystyttävä keskustelemaan vaikkeivat ne täsmäisikään oman maailmankatsomuksen kanssa. Siksi en edes tilaa Itä-Savoa.
itasavo on viherväen ja salaseuroissa pyörivien etujen ajamiseen suunnattu paskalehti jossa EI sananvapautta arvosteta.
CzzC:n vainoharhainen viesti. Vakuutteluistasi huolimatta ettet pyöri palstalla, ei mene kuin parikymmentä minuuttia kun tulee sekopäinen kommentti melkein joka ketjuun. Taitaa olla kaupungissa aika vähän porukkaa joka on mistään asiasta samaa mieltä kanssasi. Luulisi rassaavan itsetuntoa kovasti mikäli ajatusmaailma toimii enää yhtään. Siltä ei kyllä vaikuta. Itukkaan en ota muuta kantaa kuin että oikein tekevät kun estävät pahimpien hörhöjen mielipiteet palstoillaan. Juuri sinä olet Savonlinnassa se pahin hörhö.
Ei vaan sinä. Paranoidi.
itsekkin laitoin kommenttia tuosta yleisesti käytetystä orjatyöstä niin eipä kommentti mennyt lehteen!
Kerro paljastuksesi täällä.
Tee uusi aloitus tälle sivustolle ja kerro havaintosi asiallisesti.
Tunnen suurta myötähäpeää näitä muutamia reppanoita kohtaan, jotka eivät osaa/pysty keskustelemaan mistään asiasta asiallisesti. Voi vain kuvitella, miten tietäviä ja "viisaita" he ovat otettuaan pari kaljaa, todellisuudessa ei omista yhtään OMAA ASIAA JA MIELIPIDETTÄ!!! Kunhan puuttuvat joka asiaan ja räksyttävät kuin (anteeksi koira) rakkikoirat! Kyllä pitää olla tyhmää ja katkeraa porukkaa!! Nytkin oli aiheena Itä- Savon lukijanpalsta - jos ette sattuneet ymmärtämään? !
Ketä tarkoitat reppanoilla.