Chevrolet teki kaikkien aikojen myyntiennätyksensä tämän vuoden ensimmäisellä vuosineljänneksellä. 1.18 miljoonasta autosta 40% myytiin suurimmalla markkina-alueella USA:ssa. Chevroletin myydyimmän mallin, Cruzen, myynti rikkoi kahden miljoonan rajan.
Markkinaosuuksien kasvattamista Euroopassa on myös suunniteltu mutta toistaiseksi Opel on onnistunut torppaamaan nämä suunnitelmat. Opelin kanssa kilpailevia malleja ei ole saanut tuoda tänne. Cruzen farmarimallit ovat ensimmäinen askel ja niiden kauppa onkin alkanut melko mukavasti vaikka automyynti on alamaissa.
http://gmauthority.com/blog/2013/04/record-1-18-million-chevrolet-vehicles-sold-during-first-quarter-of-2013/
Chevroletin myyntiennätys
9
219
Vastaukset
- puolet GM-myynnistä
Näyttää olevan ihan tasan puolet myydyistä GM-autoista Chevroleteja. 2.36 miljoonaa ja 1.18 miljoonaa.
- Mää vaan ihmettelen?
Miksi euroopassa ei tee Chevy kauppaansa vaikka hintaakin on jo "tarkistettu" (laskettu) euroopan laajuisesti!?
http://www.acea.be/images/uploads/files/20130417_PRPC-FINAL-1303.pdf
Chevyn myynti laskenut 2012 maaliskuuhun verrattuna 29,2% ja viimevuoden tammi-maaliskuun myynti laskenut 35,3%! Vain Alfa Romeon myynti on laskenut enemmän!- 16+2
Euroopan automyynti on surkessa jamassa kaikin puolin.
- hinnan "tarkistus"
Hintaa "tarkistettiin" Suomessa eli poistettiin ilmaiset huollot ym. tässä kuussa. Se ei vaikuta takautuvasti ja aika vähän Suomen myynti vaikuttaa muutenkin Euroopan myyntilukuihin.
- täh?
hinnan "tarkistus" kirjoitti:
Hintaa "tarkistettiin" Suomessa eli poistettiin ilmaiset huollot ym. tässä kuussa. Se ei vaikuta takautuvasti ja aika vähän Suomen myynti vaikuttaa muutenkin Euroopan myyntilukuihin.
"hintaakin on jo "tarkistettu" (laskettu) euroopan laajuisesti!?" eikä silti kaupan ovet liiku??
- 16+2
täh? kirjoitti:
"hintaakin on jo "tarkistettu" (laskettu) euroopan laajuisesti!?" eikä silti kaupan ovet liiku??
En ole missään nähnyt juttua Chevroletin hinnoista muualla kuin Suomessa. Takautuvasti ne eivät tosiaan vaikuta. Sinä tietysti selvänäkijänä tiedät jo tukevaisuuden tapahtumat.
- 15+15
Ehkä eurooppalaset ovat tottuneet ostamaan laatuautoja, voi johtua siitä.
- eivät ole
15+15 kirjoitti:
Ehkä eurooppalaset ovat tottuneet ostamaan laatuautoja, voi johtua siitä.
Myyntitilastojen mukaan aivan päin vastoin.
- falling down
16+2 kirjoitti:
En ole missään nähnyt juttua Chevroletin hinnoista muualla kuin Suomessa. Takautuvasti ne eivät tosiaan vaikuta. Sinä tietysti selvänäkijänä tiedät jo tukevaisuuden tapahtumat.
http://www.gminsidenews.com/forums/f39/chevrolet-quietly-lowers-malibu-price-115805/
Jenkeissäkin laskettu Malibun hintaa entisestään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011571
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58981Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 61866
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t265754Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10750Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä339694Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74686Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58684