Chevroletin myyntiennätys

G23+

Chevrolet teki kaikkien aikojen myyntiennätyksensä tämän vuoden ensimmäisellä vuosineljänneksellä. 1.18 miljoonasta autosta 40% myytiin suurimmalla markkina-alueella USA:ssa. Chevroletin myydyimmän mallin, Cruzen, myynti rikkoi kahden miljoonan rajan.

Markkinaosuuksien kasvattamista Euroopassa on myös suunniteltu mutta toistaiseksi Opel on onnistunut torppaamaan nämä suunnitelmat. Opelin kanssa kilpailevia malleja ei ole saanut tuoda tänne. Cruzen farmarimallit ovat ensimmäinen askel ja niiden kauppa onkin alkanut melko mukavasti vaikka automyynti on alamaissa.

http://gmauthority.com/blog/2013/04/record-1-18-million-chevrolet-vehicles-sold-during-first-quarter-of-2013/

9

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puolet GM-myynnistä

      Näyttää olevan ihan tasan puolet myydyistä GM-autoista Chevroleteja. 2.36 miljoonaa ja 1.18 miljoonaa.

    • Mää vaan ihmettelen?
      • 16+2

        Euroopan automyynti on surkessa jamassa kaikin puolin.


      • hinnan "tarkistus"

        Hintaa "tarkistettiin" Suomessa eli poistettiin ilmaiset huollot ym. tässä kuussa. Se ei vaikuta takautuvasti ja aika vähän Suomen myynti vaikuttaa muutenkin Euroopan myyntilukuihin.


      • täh?
        hinnan "tarkistus" kirjoitti:

        Hintaa "tarkistettiin" Suomessa eli poistettiin ilmaiset huollot ym. tässä kuussa. Se ei vaikuta takautuvasti ja aika vähän Suomen myynti vaikuttaa muutenkin Euroopan myyntilukuihin.

        "hintaakin on jo "tarkistettu" (laskettu) euroopan laajuisesti!?" eikä silti kaupan ovet liiku??


      • 16+2
        täh? kirjoitti:

        "hintaakin on jo "tarkistettu" (laskettu) euroopan laajuisesti!?" eikä silti kaupan ovet liiku??

        En ole missään nähnyt juttua Chevroletin hinnoista muualla kuin Suomessa. Takautuvasti ne eivät tosiaan vaikuta. Sinä tietysti selvänäkijänä tiedät jo tukevaisuuden tapahtumat.


      • 15+15

        Ehkä eurooppalaset ovat tottuneet ostamaan laatuautoja, voi johtua siitä.


      • eivät ole
        15+15 kirjoitti:

        Ehkä eurooppalaset ovat tottuneet ostamaan laatuautoja, voi johtua siitä.

        Myyntitilastojen mukaan aivan päin vastoin.


      • falling down

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1571
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      981
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      866
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      754
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      750
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      339
      694
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      686
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      684
    Aihe