Vääränlainen pukeutuminen -> hullu
Väärä musiikkimaku -> hullu
Väärät mielipiteet -> hullu
Väärä uskonto -> hullu
Väärä puolue -> hullu
Väärä musiikkimaku -> hullu
Väärät mielipiteet -> hullu
Väärä uskonto -> hullu
Väärä puolue -> hullu
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olet oikeassa. Tosin lääkärit (mm. Harjavallassa) harjoittavat näillä keinoilla rasismia perustus- ja rikoslakien vastaisesti. Mm. uskonnonvapaus ja sananvapaus kuuluvat kansalaisten perusoikeuksiin (Perustuslain toinen luku).
Diagnosointi on tosiaan noin helppoa kuin sanoit. Kannattaisi kaikkien ruveta psykiatreiksi tai arvauskeskuslääkäreiksi.
Väärä luonne = hullu
Väärä maku = hullu
Väärät harrastukset = hullu
Väärä tyyli = hullu
Väärä ulkonäkö = hullu
Väärä olemus = hullu
Väärät kontaktit = hullu
Väärä asuinalue = hullu
Väärä ammatti = hullu
Väärät kiinnostuksen kohteet = hullu
Väärä elämänasenne = hullu
Väärä herkkyys = hullu
Väärät aistitoiminnot = hullu
Väärä puheen sävy = hullu
Väärä katse = hullu
Väärä kävely = hullu
Väärä liikkuminen = hullu
Väärä nopeus/rytmi = hullu
Väärä hiustyyli/väri = hullu
Väärä ihonväri = hullu
Väärä yksityikohtaisuus = hullu
Väärä tunne = hullu
Väärä sairaus = hullu
Väärä ....
depressio -> skitsofrenia
oidipus kompleksi -> skitsofrenia
suklaapusut -> skitsofrenia
cereal killer -> skitsofrenia
Onko tuo "cereal killer" jokin nuorison uusi slangi-ilmaus? Cerealhan tarkoittaa esim. aamiaismuroja.
oidipus kompleksi
Eli hulluja kaikki. Mikä vapauttava tuomio.
aspergersyndrooman omaaja - hullu kuin taivaan käki, myös naapurissani asuvan tapauskovaisen mielestä. Tästä on kokemusta.
Toivo Lång
Inkeroinen
Kiitos paljon, saitte mut hymyilemään =)
Diagnoosit voi tehdä psykiatri miten huvittaa esim:
Väärä elämänasenne = hullu
Väärä sosiaalisuus = hullu
Väärät mielenkiinnon kohteet = hullu
Väärä aktiivisuus = hullu
Väärä asentokäyttäytyminen = hullu
Väärä äänenpaino/sävy/korostus = hullu
Väärä elehdintä/ilmaisutapa = hullu
Väärät puheet = hullu
Väärät mielipiteet hullu = hullu
Väärä taide/kirjallisuus muu.. = hullu
Väärät ihanteet = hullu
Väärä tekeminen = hullu
Väärä käyttäytyminen = hullu
Väärät tunteen ilmaisut = hullu
Väärä hiljaisuus/puheliaisuus = hullu
Väärä elämänpäätös/muutos = hullu
Väärä sitoutumiskyky = hullu
Väärä sopeutumiskyky = hullu
Väärät tavoitteet = hullu
Väärä oppimiskyky/kiinnostus = hullu
Vääränlainen syöminen = hullu
Väärä päätös = hullu
Väärä halu = hullu
Väärä olemus = hullu
Väärä varallisuus = hullu
Väärät lahjoituskohteet = hullu
Väärä liikunta/tapa = hullu
Väärä uskomus = hullu
Usko enkeleihin/Jeesukseen Kristukseen/Jumalaan/ ylösnousemukseen/ taivaaseen/ paratiisiin/ ikuiseen elämään/ Raamatun sanaan = hullu
... Keksikää lisää!
väärä vastaus työvoimatoimistossa (ei vastaanota siivoojan duunia) = hullu
Keksii hullumääreitä = hullu
Joku pitää oikeutenaan nimitellä toista hulluksi, niin sehän sillon vissiin on hullu!!! Sen voi pakottaa menemään hoitoon, kun sillä on niin vastenmieliset mielipiteetkin, kun eihän se siedä edes esim parisuhteessa elävien miesten maksullisissa käyntejä! Siis täys hullu!!!
Ja mikä tässä maailmassa on OIKEESTI HULLUUTTA, on se, että se hulluks haukkuja onkin ns terve, mutta se hulluks (em mielipiteiden takia!!!) haukuttu ja hoitoon pakotettu onkin sitten myös hoitohenkilöstön mielestä hoidon tarpeessa (sen haukkujan yhteiskunnallinen asema kun otetaan myös huomioon!) ja jos lopettaa itse terapian, on kieltäytyny "HOIDOSTA" ja merkintä tiedostoihin, ja pysyy siellä LOPPUIÄN!!!
Jos siis ei hyväksy vääryyttä, on hullu!
Tämän seuraavan uskovat ja siksi hulluks kenenkään nimittelyä välttävät ne vasta joidenkin mielestä tosi hulluja ovat: "Jokainen, joka sanoo toiselle 'sinä hullu', on ansannut Helvetin tulen." Jeesuksen opettaa näin!!!
Kirjoitit asiaa. "Joka toista haukkuu (mm. hulluksi), sen napa ja per*e paikkuu" on ikivanha viisaus.
Pahinta on, että se leima pysyy loppuiän, kuten sanoit. Tosiaan hulluksihaukkujat kuuluvat itse pakkohoitoon. He harjoittavat rasismia, joka on perustus- ja rikoslakien vastaista, joten heillä on oppimisvaikeudet (ADD, ADHD, dementia, LUKI-häiriö).
Onneksi helvetintuli odottaa näitä rasistisia sadisteja, ei heidän uhrejaan. Samoin miljonäärejä (mm. lääkäreitä) odottaa helvetintuli, kuten Luukas kirjoittaa. Köyhät psykiatrian sadistien uhrit pääsevät taivaaseen, sillä sadistit kieltävät työnteon.
Jumalahan sanoi Aatamille ja Eevalle: "Otsasi hiessä pitää sinun työsi tekemän", mutta nyky-yhteiskunnan sadistit kieltävät työnteon ja aiheuttavat köyhyyttä ja lisää sairauksia. Työnteko suojaa ihmistä rikollisuudelta, joten psykiatrian henkilökunnallakin on liian vähän työtä, koska he rikkovat Jumalan lakia ja rikoslakia, perustuslain toista lukua unohtamatta.