Kevät on

ja hevosenpaskatunkiot haittaavat liikkujia kevyenliikenteen väylällä. On ihmeteltävä miten jotkut oleilijat ja vapaamatkustajat ottavat vielä lisää oikeuksia ajamalla hevosella kevyen liikenteen väylällä. Eikö Suomessa kunnioteta lakeja? Pitääkö ottaa oikeus omiin käsiin Pohjanmaan malliin.
2131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TUNKIO = avokomposti, mihin ennenvanhaan karjan- ja hevosenlanta
kuivikkeineen varastoitiin talven aikana ja ajettiin sitten keväällä pelloille
lannoitusaineeksi.

Missä nämä hevosenpaskatunkiot ovat, jotta voisin tulla ne hakemaan
rekka-autolla hyötykäyttöön?

Äänestä

joo,niimpä kevät on saapunut.Eiköhän riitä jo alkuusa tämä paskan jauhanta,kohta siellä on jo koiratki jatkeena.Sama paskan jauhanta joka kevät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peza55 kirjoitti:

ja hevosenpaskatunkiot haittaavat liikkujia kevyenliikenteen väylällä. On ihmeteltävä miten jotkut oleilijat ja vapaamatkustajat ottavat vielä lisää oikeuksia ajamalla hevosella kevyen liikenteen väylällä. Eikö Suomessa kunnioteta lakeja? Pitääkö ottaa oikeus omiin käsiin Pohjanmaan malliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu